Muzyczne odkrycia i pieśni podnoszące na duchu

 • Facebook
 • Twitter
 • Wykop
 • Mail
Muzyczne odkrycia i pieśni podnoszące na duchu
Artur Rojek zachęca, by nigdy się nie poddawaćFoto: PAP / Paweł Jaskółka

Trzynastego w piątek Mateusz Tomaszuk sięgnął po utwory mające ułatwić przetrwanie w tym niefortunnym dniu. Prowadzący "Naszą tonację" zaprezentował też garść swoich najnowszych muzycznych odkryć.

Trzynastego "nawet w grudniu jest wiosna" i "każda droga jest prosta" – tak przynajmniej śpiewała Katarzyna Sobczyk wraz z zespołem Czerwono-Czarni w wielkim przeboju z 1967 roku. Gospodarz "Naszej tonacji" właśnie od tej piosenki rozpoczął to wydanie audycji, chcąc w ten sposób dodać nieco otuchy co bardziej przesądnym słuchaczom.

Chwilę potem usłyszeliśmy głos Artura Rojka wyśpiewującego z wielką pasją słowa: "ty nigdy nie poddasz się!". Utwór pochodzący z bestsellerowego albumu "Miłość w czasach popkultury" sprzed 23 lat również można potraktować jako muzyczny doping dla tych, którzy czują się przytłoczeni dzisiejszą datą.

Mroczne biznesy i tytułowa zmyłka

– Teraz z przeogromną chęcią podzielę się z państwem utworem, który w ostatnich dniach na mojej playliście jest zapętlony do nieskończoności – powiedział Mateusz Tomaszuk, zapowiadając "Mroczne biznesy". To najnowsza propozycja warszawskiej formacji Administratorr Electro, zwiastująca nowy album pod tytułem "Biznesy i romanse". W pakiecie otrzymaliśmy dodatkowo kompozycję "Rzepak" w wersji live, zarejestrowanej podczas koncertu w Studiu im. Agnieszki Osieckiej w 2018 roku.

Swoim "odkryciem tygodnia" nazwał gospodarz audycji kolejnego zaprezentowanego w niej artystę. To Mateusz Łempicki, który tworzy pod pseudonimem Mateuff's Monday i twierdzi, że jego domowe studio nagrań jest "jego miejscem na Ziemi". Jego utrzymany w synthpopowym klimacie kawałek "Monofoniczny" jest – wbrew tytułowi – nagrany w wersji stereo.


Posłuchaj

49:30
Muzyczne odkrycia i pieśni podnoszące na duchu (Nasza tonacja/Trójka)
+
Dodaj do playlisty
+

 

Lista utworów:

 1. KATARZYNA SOBCZYK, CZERWONO-CZARNI – "Trzynastego"
 2. MYSLOVITZ – "Nienawiść"
 3. ADMINISTRATORR ELECTRO – "Mroczne biznesy"
 4. ADMINISTRATORR ELECTRO – "Rzepak (live 2018)"
 5. MATEUFF'S MONDAY – "Monofoniczny"
 6. DARIA ZAWIAŁOW – "Metropolis"
 7. PUSTKI – "Lugola"
 8. UGORNA – "Ziemia ugorna"
 9. UGORNA – "Przedpokój"
 10. NOSOWSKA – "Ulala"
 11. ROTOFOBIA – "10 piętro"

 

***

Tytuł audycji: Nasza tonacja
Prowadzi: Mateusz Tomaszuk
Data emisji: 13.05.2022
Godzina emisji: 12.06

kc

Polecane