Kolorowa i odlotowa "Nasza tonacja"

 • Facebook
 • Twitter
 • Wykop
 • Mail
Kolorowa i odlotowa "Nasza tonacja"
Czarno-CzarniFoto: PAP/Krzysztof Świderski

W tym wydaniu audycji Radosław Okrasko sięgnął po bliżej nieokreślone muzyczne kolory. Znalazło się w niej też miejsce dla kilku utworów o tematyce lotniczej.

Zespół Kolory ma już na koncie występy na kilku największych polskich festiwalach, mimo że wciąż czeka na pełnowymiarowy debiut fonograficzny. Jego indierockowe utwory usłyszeć można na minialbumach "Vivid" i "Shine" oraz, od czasu do czasu, na antenie Trójki. W "Naszej tonacji" zabrzmiała "Pustka".

Chwilę później o zbieraniu kolorów zaśpiewała Lady Dee. Wśród ulubionych gatunków muzycznych pochodzącej z Lublina wokalistki są reggae i soul, zaprezentowana przez Radosława Okraskę piosenka pochodzi w oryginale z repertuaru żeńskiej grupy Alibabki. Jej kompozytorem jest Aleksander Maliszewski, dyrygent i twórca poznańskiej orkiestry Alex Band.

Kolejny wykonawca, o wyjątkowo mrocznej nazwie Czarno-Czarni, wbrew pozorom gra bardzo wesołą muzykę z pogranicza rocka i ska. Grupa, mająca w składzie muzyków Big Cyca i Bielizny, właśnie przygotowuje się do wydania albumu koncertowego, którego zwiastun w postaci utworu "Znikający pas" usłyszeliśmy w audycji.

"Samoloty", "Latawiec" i "Helikopter" to nie tylko obiekty, które możemy dostrzec na niebie – to także tytuły piosenek z tego wydania "Naszej tonacji". Pierwszą z nich wykonał artysta o ugruntowanej pozycji na polskiej scenie rockowej, czyli Tomasz Organek, stojący na czele zespołu o nazwie wziętej od jego nazwiska. Drugi był dziełem Julii Bury, młodej wokalistki rodem z Gorzowa Wielkopolskiego. Natomiast pod trzecim podpisała się Oranżada, rockowa grupa z Otwocka o 20-letnim stażu scenicznym.


Posłuchaj

48:54
Kolorowo i odlotowo (Nasza tonacja/Trójka)
+
Dodaj do playlisty
+

 

Lista utworów:

 1. PUSTKI – "Słabość chwilowa"
 2. KOLORY – "Pustka"
 3. LADY DEE – "Zbierać kolory"
 4. CZARNO-CZARNI – "Znikający pas"
 5. ANIA RUSOWICZ "Nerwy"
 6. LUBOMSKI – "Jednakowi"
 7. CIEPLARNIA – "Linia Zero"
 8. ORGANEK – "Samoloty"
 9. JULIA BURY - "Latawiec"
 10. ORANŻADA "Helikopter"
 11. ZBIGNIEW WODECKI WITH MITCH & MITCH ORCHESTRA AND CHOIR "Rzuć to wszystko co złe"

***

Tytuł audycji: Nasza tonacja
Prowadzi: Radosław Okrasko
Data emisji: 10.05.2022
Godzina emisji: 12.06

kc

Polecane