Patrycja Zarychta – muzyka jako lek na lęk

 • Facebook
 • Twitter
 • Wykop
 • Mail
Patrycja Zarychta – muzyka jako lek na lęk
Patrycja ZarychtaFoto: mat. promocyjne

Do swoich ulubionych wokalistek zalicza m.in. Alicię Keys i Kayah, a w jednym z jej utworów zagrali gościnnie Michał Urbaniak i Herbie Hancock – gościem tego wydania audycji była wokalistka Patrycja Zarychta.

Patrycja Zarychta jest absolwentką Akademii Muzycznej w Katowicach na Wydziale Jazzu i Muzyki Estradowej. Pracuje jako nauczycielka śpiewu i emisji głosu, a przy tym rozwija własną karierę muzyczną. Ma już na koncie współpracę z takimi artystami, jak Kuba Badach czy Wojtek Pilichowski, jednak największą frajdę sprawił jej Michał Urbaniak, który nie tylko sprezentował jej kilka swoich kompozycji, ale na dodatek doprowadził do muzycznego "spotkania" Patrycji z legendą jazzu Herbiem Hancockiem.

– Po prostu się popłakałam, gdy usłyszałam te dźwięki. Nie wiedziałam, co ze sobą zrobić – tak wokalistka wspominała w "Serdecznych dźwiękach" pierwsze przesłuchanie utworu "Don't You Ever Know", w którym słychać jej głos oraz fortepian Hancocka. Przyznała, że było to najważniejsze, co jej się przydarzyło w dotychczasowej karierze.

Przytulanie, siła ducha i leczące dźwięki

W 2017 roku Patrycja Zarychta wydała debiutancką solową płytę, zatytułowaną "Szczęście". W tej chwili pracuje nad kolejnym albumem, który ma się ukazać jesienią tego roku. Znajdzie się tam m.in. bardzo osobista piosenka pod tytułem "Przytul". – Ten utwór powstał w bardzo trudnym momencie, kiedy odeszła bliska mi osoba i nic nie było w stanie mi pomóc – wyznała rozmówczyni Mateusza Krautwursta. Ostatecznie okazało się, że artystce pomogła wewnętrzna siła. – To jest banalne, ale często o tym zapominamy, że mamy w sobie dużo zasobów do tego, żeby sobie samemu pomagać. Śpiewam o tym, że w naszej głowie rodzi się lęk, ale rodzi się też lek.

Patrycja zwróciła też uwagę na leczniczą moc, jaką mogą mieć dźwięki. – Teraz dużo jest różnych kamertonów, gongów czy mis tybetańskich, które uspokajają nasze ciało. Takie holistyczne podejście jest mi bardzo bliskie.


Posłuchaj

50:10
Patrycja Zarychta – muzyka jako lek na lęk (Serdeczne dźwięki/Trójka)
+
Dodaj do playlisty
+

 

Lista utworów:

 1. Michał Urbaniak feat. Stewlocks, Zarychta, Patches and Pędziwiatr – "Sunshine"
 2. Abigaile Elizabeth Smith – "Distance"
 3. Patrycja Zarychta – "Przytul"
 4. Meshell Ndegeocello, Robert Glasper – "Better Than I Imagined"
 5. Patrycja Zarychta, Herbie Hancock, Michał Urbaniak, Marek Pędziwiatr – "Don't You Ever Know"
 6. E.R. feat. Daniel Caesar – "Best Part"
 7. Patrycja Zarychta – "Love Yourself (Don't Wait)"
 8. null – "By Fire"
 9. Patrycja Zarychta – "Anomalies Love"

***

Tytuł audycji: Serdeczne dźwięki
Prowadzi: Mateusz Krautwurst
Data emisji: 09.05.2022
Godzina emisji: 23.07

kc

Polecane