Paweł Kukiz gościem Programu 3 Polskiego Radia

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Paweł Kukiz gościem Programu 3 Polskiego Radia
Paweł Kukiz był gościem radiowej TrójkiFoto: Polskie Radio

Z założycielem i szefem stowarzyszenia Kukiz'15 i partii K'15 porozmawiamy o bieżących wydarzeniach społeczno-politycznych.

Pawła Kukiza zapytamy m.in. o jego ocenę czwartkowej rezolucji Parlamentu Europejskiego, który wezwał Radę UE oraz Komisję Europejską do podjęcia dalszych działań w związku z "pogorszeniem się stanu wartości UE na Węgrzech i w Polsce". Europarlament domaga się od Rady i Komisji zatrzymania dla Węgier i Polski pieniędzy z Funduszu Odbudowy.

Większość europosłów opozycji wstrzymała się od głosu w tej sprawie, ale byli też tacy którzy zagłosowali "za" antypolską rezolucją. Są to: Marek Belka, Robert Biedroń, Łukasz Kohut, Leszek Miller, Róża Thun, Sylwia Spurek oraz Danuta Huebner. Wszyscy eurodeputowani Prawa i Sprawiedliwości byli przeciw.

Ponadto porozmawiamy z Pawłem Kukizem o jego zaangażowaniu w działania pomocowe dla walczącej Ukrainy. Polityk organizuje w Polsce zbiórki wyposażenia i innych przedmiotów pierwszej potrzeby, po czym transportuje je za naszą wschodnią granicę na tereny, na których prowadzone są działania zbrojne.

Ukraina broni się już od 74 dni. Walki zogniskowały się przede wszystkim na wschodnich terenach. Najgorsza sytuacja jest w Mariupolu - miasto zostało doszczętnie zniszczone, a ostatnie ukraińskie oddziały schroniły się w podziemiach kombinatu Azowstal, który jest ostrzeliwany przez Rosjan.

***

Do słuchania "Salonu politycznego Trójki" w poniedziałek (9 maja) o godz. 8.45 zaprasza Beata Michniewicz

Polecane