"Śniadanie w Trójce". Polityczne podsumowanie tygodnia

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
"Śniadanie w Trójce". Polityczne podsumowanie tygodnia
Beata MichniewiczFoto: PR

Gośćmi Beaty Michniewicz są: Marcin Kierwiński (Koalicja Obywatelska), Tomasz Rzymkowski (Prawo i Sprawiedliwość), Paweł Sałek (Kancelaria Prezydenta) i Adrian Zandberg (Lewica Razem).

ŚNIADANIE W TRÓJCE - SŁUCHAJ >>>TUTAJ<<<

Goście "Śniadania w Trójce" odniosą się m.in. do wydarzeń na Ukrainie, gdzie trwa 73. dzień wojny. 6 731 ofiar cywilnych od początku rosyjskiej inwazji na Ukrainę odnotowało Biuro Wysokiego Komisarza ONZ do spraw Praw Człowieka. Według statystyk urzędu na liczbę ofiar składa się 3280 zabitych, w tym 231 dzieci, oraz 3451 rannych, w tym 328 dzieci. - Wiemy, że prawdziwe liczby są znacznie wyższe - powiedziała komisarz Michelle Bachelet.

Goście Beaty Michniewicz skomentują również bieżącą sytuację na polskiej scenie politycznej. Z najnowszego sondażu Social Changes dla portalu wPolityce.pl wynika, że gdyby wybory parlamentarne odbywały się w najbliższą niedzielę, Zjednoczona Prawica mogłaby liczyć na 37 proc. poparcia, KO - na 27 proc., a Polska 2050 - na 12 proc. Do Sejmu nie weszłyby: PSL, Kukiz'15 i Porozumienie.

Politycy odniosą się także do szóstego pakietu sankcji, które mają zostać nałożone przeciwko Rosji w odpowiedzi na jej inwazję na Ukrainę. Wśród nich znalazł się całkowity zakaz importu rosyjskiej ropy naftowej, który ma zostać wprowadzony w ciągu pół roku.

"Śniadanie w Trójce" to audycja publicystyczna podsumowująca najważniejsze wydarzenia tygodnia. Jest transmitowana online. Stream jest dostępny na Facebooku Trójki, Twitterze Trójkikanale YouTube Polskiego Radia oraz stronie internetowej Polskiego Radia i portalu PolskieRadio24.pl.

***

Na "Śniadanie w Trójce" w sobotę (7 maja) między godz. 9.05 a 10.00 zaprasza Beata Michniewicz.

Polecane