Flapjack – czas na nowy rozdział?

 • Facebook
 • Twitter
 • Wykop
 • Mail
Flapjack – czas na nowy rozdział?
Zespół Flapjack na Summer Dying Loudn czyli Rockowe Zakonczenie Lata, 2011 rokFoto: East News/Leszek Rusek

Po trzech koncertach poświęconych pamięci "Guzika" jest szansa na nową płytę zespołu Flapjack – tak przynajmniej wynika ze słów perkusisty Macieja "Ślimaka" Starosty, który gościł w tym wydaniu audycji.  

Gdy w styczniu 2021 roku zmarł nagle wokalista Flapjacka Grzegorz Guziński, wydawało się, że dla zespołu to definitywny koniec. Tymczasem kilkanaście miesięcy później jego koledzy postanowili reaktywować grupę – pierwotny plan zakładał zagranie kilku koncertów wraz z zaproszonymi gośćmi specjalnymi i przeznaczenie dochodu na wsparcie najbliższej rodziny "Guzika". Dla perkusisty Macieja Starosty było to spore wyzwanie kondycyjne, bo przez dwa lata pandemii niemal w ogóle nie występował na scenie. – Same próby na początku kosztowały mnie wiele wysiłku – opowiadał "Ślimak" w "Naszej tonacji".

Między 22 a 24 kwietnia Flapjack dał trzy koncerty: w Szczecinie, Poznaniu i we Wrocławiu. – Bardzo, bardzo zaskoczyła mnie atmosfera w zespole i w całej ekipie Flapjacka, łącznie z nowymi ludźmi, którzy się w to wszystko angażują. Jestem pod dużym wrażeniem, strasznie mi tego brakowało – mówił rozmówca Michała Kirmucia.

"Ślimak" przyznał też, że ani on, ani jego koledzy nie spodziewali się tak dużej frekwencji na koncertach. – Dawno nie grałem dla tak licznej publiczności – zapewniał perkusista występujący na co dzień w zespołach Acid Drinkers i SiQ. Co najważniejsze dla fanów Flapjacka, być może powstaną zupełnie nowe utwory tej grupy. – Robert coś tam przebąkiwał, że może byłoby fajnie nagrać coś nowego w tym składzie – mówił "Ślimak", mając na myśli gitarzystę Roberta "Litzę" Friedricha, będącego jednym z filarów reaktywowanej formacji.


Posłuchaj

51:23
Flapjack – czas na nowy rozdział? (Nasza tonacja/Trójka)
+
Dodaj do playlisty
+

 

Lista utworów:

 1. IZABELA TROJANOWSKA – "Brylanty"
 2. KAPITAN NEMO – "Twoja Lorelei"
 3. JULIA BURY – "Latawiec"
 4. ANIELI – "Niemiłość"
 5. ORGANEK FEAT. RALPH KAMIŃSKI – "Aniołowie upadli"
 6. HENRY NO HURRY FEAT. MICHAŁ KOWALONEK – "Melonove"
 7. HARLEM – "Jestem tu"
 8. WOJTEK CUGOWSKI – "Jestem i będę tu"
 9. FLAPJACK – "Quicksand"
 10. PATRYCJA MARKOWSKA FEAT. DAVID KARPIUK – "Na zakończenie dnia"
 11. BAJM – "Różowa kula"

***

Tytuł audycji: Nasza tonacja
Prowadzi: Michał Kirmuć
Data emisji: 04.05.2022
Godzina emisji: 12.09

kc

Polecane