Motocyklowa majówka. Jak przygotować się do rozpoczęcia sezonu?

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Motocyklowa majówka. Jak przygotować się do rozpoczęcia sezonu?
Majówka to idealny czas na motocyklowe rozpoczęcie sezonuFoto: shutterstock.com

Majówka to idealny czas na motocyklowe rozpoczęcie sezonu. Nie od dziś wiadomo, że motocykliści to grupa bardzo solidarna. Na drodze w całym kraju pozdrawiają się, pomagają sobie także w drobnych naprawach. O czym trzeba pamiętać, rozpoczynając sezon na jednośladzie? 

O czym należy pamiętać, wyruszając na motocyklową majówkę? Gdzie się wybrać podczas podróży jednośladem? – W Polce mamy wiele ciekawych miejsc. Obecnie jestem w Jurze Krakowsko-Częstochowskiej. Będę jeździć tutaj po mało zatłoczonych miejscach. Przygotowuję się w ten sposób do sezonu. Robię to, by móc jechać na dalszą trasę, nie obawiać się zjazdu z drogi i czuć się bezpiecznie na drogach mniej utwardzonych, sypkich i na piasku  mówiła w Trójce Karolina Wręczycka, motocyklistka.

Motor również zimą

– Od czasu gdy zaczynałam jeździć, wiele się zmieniło. Teraz mamy możliwości również do tego, by ćwiczyć zimą. Można to robić w halach, na mniejszych motocyklach. To na nich dorośli i dzieci szkolą swoją technikę. Zajęcia w hali to również doskonała okazja, by popracować z trenerem. To on podpowiada, jak powinniśmy się zachować w danych warunkach, takich jak na przykład wchodzenie w zakręty. Pamiętajmy, że do ćwiczeń również powinniśmy być odpowiednio obuci i ubrani. Nie należy zapominać również o ochraniaczach – zaznaczyła rozmówczyni Piotra Firana.

Dla kogo motocykl? 

– Staram się jeździć cały rok. Obecnie robi to wielu motocyklistów. Z takim podejściem mają świadomość stałego przygotowania do sezonu. Wiele osób pyta mnie, czy każdy może jeździć. Zdecydowanie tak. Motocykle są różne. Można wybrać maszyny większe lub mniejsze. Są też kursy, które pozwalają przygotować się do podróży – podsumowała. 

Posłuchaj

5:31
Motocyklem na majówkę - jak przygotować się do startu sezonu? (Bed and Breakfast/Trójka)
+
Dodaj do playlisty
+

 

GOTOWY na wiosnę? - przygotowanie MOTO do SEZONU / Dobre Sklepy Motocyklowe

***

Tytuł audycji: Bed and Breakfast
Prowadzi: Piotr Firan
Gość: Karolina Wręczycka (motocyklistka)
Data emisji: 30.04.2022
Godzina emisji: 7.31

zch

Polecane