Fields of the Nephilim i ich muzyczni pobratymcy

 • Facebook
 • Twitter
 • Wykop
 • Mail
Fields of the Nephilim i ich muzyczni pobratymcy
Carl McCoy (Fields of the Nephilim) próbuje objąć cały świat Foto: Forum / Zuma Press / Christoph Hardt

To wydanie nocnej audycji Mateusza Tomaszuka osnute było wokół twórczości grupy Fields of the Nephilim. Choć Carl McCoy i spółka wystąpili tylko raz, nie brakowało pokrewnych im gotyckich klimatów.

Fields of the Nephilim to legenda rocka gotyckiego, działająca już od blisko 40 lat. Kwintet z angielskiego Stevenage nawiązuje w swej nazwie do biblijnych istot, będących hybrydami ludzi i aniołów. Jego mroczna muzyka inspiruje kolejne pokolenia artystów, dlatego w "Konstelacji M.", oprócz samych Brytyjczyków, którzy zaprezentowali swą kompozycję "And There Will Your Heart Be Also", usłyszeliśmy więcej podobnych brzmień sygnowanych innymi szyldami.

W klimat audycji wprowadziły dwa utwory serbskiej formacji 7 Rainbows in Exile, która w ubiegłym roku wydała debiutancki album "Twilight Gymnastics". Jak reklamują go sami muzycy, jest on oparty na wyimaginowanej konwersacji ze stworzeniem o dwóch parach rogów, z których jedna zwrócona jest w stronę otaczającego świata, a druga w kierunku wewnętrznej rzeczywistości. Dzięki temu powstała m.in. zaprezentowana przez Mateusza Tomaszuka "Oda do piękna".

Zespół Bella Morte pochodzi z Charlottesville w stanie Wirginia, a jego nazwa ma sugerować, że piękno można odnaleźć również w tragicznych wydarzeniach. Amerykanie mają już w swym dorobku ponad dziesięć albumów. Jest wśród nich wydana w 2013 roku składanka "The Best of Bella Morte 1996–2012", podsumowująca pierwsze szesnaście lat istnienia grupy. Znalazł się na niej m.in. utwór "Fall No More", który zabrzmiał w tym wydaniu audycji.


Posłuchaj

50:32
Fields Of The Nephilim i ich muzyczni pobratymcy (Konstelacja M./Trójka)
+
Dodaj do playlisty
+

 

Lista utworów:

 1. 7 RAINBOWS IN EXILE – "Green Moon"
 2. 7 RAINBOWS IN EXILE – "Ode to Beauty"
 3. FIELDS OF THE NEPHILIM – "And There Will Your Heart Be Also"
 4. BELLA MORTE – "Fall No More"
 5. TRAITRS – "Oh Ballerina"
 6. THE EDEN HOUSE – "12th Night"
 7. ALL ABOUT EVE – "Shelter From the Rain"
 8. LYCIAA – "Far Away Place"
 9. (DOLCH) – "Burn"

***

Tytuł audycji: Konstelacja M.
Autor audycji: Mateusz Tomaszuk
Data emisji: 26.04.2022
Godzina emisji: 23.06

kc

Polecane