Nicolas Cage gra samego siebie w filmie "Nieznośny ciężar wielkiego talentu"

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Nicolas Cage gra samego siebie w filmie "Nieznośny ciężar wielkiego talentu"
Nicolas Cage w filmie "Nieznośny ciężar wielkiego talentu"Foto: mat. promocyjne

22 kwietnia do polskich kin wchodzi komedia sensacyjna "Nieznośny ciężar wielkiego talentu", w której Nicolas Cage pojawia się w roli… Nicolasa Cage'a. – Ciekawe jest to, że ten film nie jest parodią, nie jest historią, która obśmiewa Nicolasa Cage'a, ale jest swego rodzaju hołdem dla tego aktora – powiedziała w audycji "Fajny film" Małgorzata Matuszewska, przedstawicielka polskiego dystrybutora filmu.

Nicolas Cage w roli idola gangstera

W opisie promującym film "Nieznośny ciężar wielkiego talentu" w reżyserii Toma Gormicana czytamy: "Legenda kina Nicolas Cage tonie w długach. Aby się z nich wydobyć, przyjmuje nietypową, ale intratną propozycję od swojego bogatego wielbiciela – Javiego Gutierreza. Ma być honorowym gościem na jego przyjęciu urodzinowym w luksusowej rezydencji. Szybko okazuje się, że panowie nadają na tych samych falach. Zapowiada się więc szampańska zabawa i nic nie zwiastuje kłopotów. Nawet to, że Javi ma szalenie wybuchowy temperament i niezdrową skłonność do przemocy i nielegalnych rozrywek. Przecież wszystko jest dla ludzi! Innego zdania są jednak tajni agenci amerykańskich służb, którzy składają Cage’owi propozycję nie do odrzucenia: ponieważ lekkomyślnie nawiązał właśnie przyjaźń z jednym z najniebezpieczniejszych ludzi na Ziemi, będzie musiał pomóc w ujawnieniu jego przestępczej działalności. Tymczasem Javi namawia Cage’a, by ten odgrywał najsłynniejsze sceny ze swoich filmów. Nicolas w filmach to istny pan życia i śmierci, który, gdy trzeba, zostawia Las Vegas, by nawet bez twarzy dać się poznać po dzikości serca. Ale w prawdziwym życiu nawet dwa miliony dolarów napiwku to za mało, by zgodzić się na pocałunek śmierci."


Film "Nieznośny ciężar wielkiego talentu" w reżyserii Toma Gormicana wszedł do polskich kin 24 kwietnia Foto: mat. promocyjne Film "Nieznośny ciężar wielkiego talentu" w reżyserii Toma Gormicana wszedł do polskich kin 24 kwietnia Foto: mat. promocyjne

Za kulisami filmu "Nieznośny ciężar wielkiego talentu" 

Małgorzata Matuszewska, przedstawicielka polskiego dystrybutora filmu, w rozmowie z Ryszardem Jaźwińskim odsłoniła przed nami kulisy produkcji. – Kiedy Cage dostał propozycję zagrania samego siebie, początkowo stwierdził, że to bzdura, bo po to gra innych, żeby od siebie uciec. Tylko dzięki listowi, który reżyser Tom Gormican napisał do Nicolasa Cage'a, aktor zdecydował się przeczytać scenariusz. Pierwsze strony go przeraziły, ale przełamał się i obiecał sobie, że przeczyta scenariusz do końca.

Jak dalej potoczyła się ta współpraca? Możemy się o tym przekonać, idąc do kina. W obsadzie filmu "Nieznośny ciężar wielkiego talentu" oprócz Nicolasa Cage'a znaleźli się m.in. Pedro Pascal ("Gra o tron", "Narcos"), Neil Patrick Harris ("Jak poznałem waszą matkę", "Matrix Zmartwychwstania") oraz Tiffany Haddish ("Hazardzista", "Królowe zbrodni").

Posłuchaj

3:12
Być jak Nicolas Cage. "Nieznośny ciężar wielkiego talentu" w reżyserii Toma Gormicana wchodzi do kin (Fajny Film/Trójka)
+
Dodaj do playlisty
+

 

***

Tytuł audycji: Fajny film
Autor: Ryszard Jaźwiński
Gość: Małgorzata Matuszewska (przedstawicielka polskiego dystrybutora filmu "Nieznośny ciężar wielkiego talentu")
Data emisji: 22.04.2022
Godzina emisji: 11.23

mat. promocyjne/kr

Polecane