Nuty wsparte duchową mocą. "Serdeczne dźwięki" w klimacie gospel

 • Facebook
 • Twitter
 • Wykop
 • Mail
Nuty wsparte duchową mocą. "Serdeczne dźwięki" w klimacie gospel
W drugi dzień Wielkanocy w "Serdecznych dźwiękach" królowała muzyka gospelFoto: Shutterstock / Monkey Business Images

W "Serdecznych dźwiękach" tym razem, wyjątkowo, nie było żadnego gościa. Wielkanocne wydanie audycji wypełnione było natomiast w całości muzyką gospel, bliską sercu Mateusza Krautwursta.

Muzyka gospel dostarcza jednocześnie rozrywki i duchowych doznań. Z jej kręgów wywodzi się wielu artystów obdarzonych fantastycznymi głosami i posiadających nienaganną technikę wokalną, a przy tym ekspresję, którą trudno znaleźć w innych gatunkach muzycznych. Tak jest na przykład w przypadku Freda Hammonda, który w "Serdecznych dźwiękach" zaśpiewał jako pierwszy.  

Ten 61-letni wokalista rodem z Detroit jest jedną z czołowych postaci amerykańskiej sceny gospelowej. Karierę rozpoczynał w pierwszej połowie lat 80. jako członek zespołu Commissioned, potem był też basistą znanej formacji The Winans. Kolejna ważna grupa na jego muzycznej drodze nosiła nazwę Radical For Christ. Ma w dorobku nagrody Grammy, Stellar i Dove.

Kolejna gwiazda tego wydania audycji, czyli Kirk Franklin, jest o dekadę młodszy od Hammonda. Pochodzący z Teksasu wokalista może się pochwalić imponującą kolekcją szesnastu nagród Grammy i dziewięcioma albumami studyjnymi o łącznym nakładzie liczonym w milionach – już debiutancki "God's Property from Kirk Franklin's Nu Nation" z 1997 roku pokrył się w Stanach potrójną platyną. A wszystko to osiągnął chłopak, który jako niemowlę został porzucony przez własną matkę, a wychowała go ciotka, która zbierała aluminiowe puszki po napojach, żeby zarobić na lekcje gry na fortepianie dla uzdolnionego muzycznie dzieciaka.

W "Serdecznych dźwiękach" swe umiejętności zaprezentowała też polska grupa TGD (Trzecia Godzina Dnia), wsparta wokalnie przez Beatę Bednarz, a także The London Community Gospel Choir, z którym Mateusz Krautwurst miał okazję występować razem na scenie.


Posłuchaj

52:44
Nuty wsparte duchową mocą (Serdeczne dźwięki/Trójka)
+
Dodaj do playlisty
+

 

Lista utworów:

 1. Fred Hammond – "You Are My Daily Bread"
 2. Kirk Franklin – "Hosanna"
 3. Fred Hammond – "You Are the Living Word"
 4. The London Community Gospel Choir – "God Is Love"
 5. Sunday Service Choir – "Weak"
 6. TGD feat. Beata Bednarz – "W cieniu Twoich rąk"
 7. Kirk Franklin feat. Stevie Wonder – "Why"
 8. Elevation Worship & Maverick City – "Jireh"
 9. Yolanda Adams – "Be Blessed"

***

Tytuł audycji: Serdeczne dźwięki
Prowadzi: Mateusz Krautwurst
Data emisji: 18.04.2022
Godzina emisji: 23.08

kc

Polecane