Spokojne rockowe nuty z odrobiną fikcji

 • Facebook
 • Twitter
 • Wykop
 • Mail
Spokojne rockowe nuty z odrobiną fikcji
Arcade Fire w akcjiFoto: Forum / Zuma Press / Jason Moore

Tym razem w "Dogrywce" dominowały stonowane rockowe dźwięki. Pojawił się jeden fikcyjny zespół, nie zabrakło też kącika poświęconego zmarłemu Jackowi "Budyniowi" Szymkiewiczowi.

Program tego wydania audycji uległ zakłóceniu przez wieści, które dotarły kilkanaście godzin przed jej rozpoczęciem. W nocy z poniedziałku na wtorek zmarł Jacek "Budyń" Szymkiewicz, jeden z najbardziej oryginalnych artystów na polskiej scenie alternatywnego rocka. "Czerwień", "Pani w obuwniczym" i "Grawitacja" – te trzy utwory, sygnowane nazwami trzech różnych projektów muzycznych, których filarem był nieżyjący wokalista i multiinstrumentalista, zabrzmiały na jego cześć w "Dogrywce".

– Program rozpoczniemy delikatnie, razem z formacją Arcade Fire – powiedział Michał Grabkowski na starcie właściwej części audycji. Kompozycja "The Lightning I, II" pochodzi z najnowszego albumu amerykańskiej grupy, który nosi tytuł "We" i ukaże się 6 maja. Od 25 marca jest już z nami płyta "Past Imperfect: The Best of Tindersticks ’92-’21" – jak sam tytuł wskazuje, zawiera ona zestaw najciekawszych utworów z trzech dekad działalności zespołu z Nottingham. Jednym z nich jest zaprezentowany przez Grabka "Her".

– Cały czas szukam na tej płycie dźwięków, które sprawią, że gęsia skórka pojawi się na moich dłoniach – tak gospodarz "Dogrywki" opisał swoje odczucia dotyczące najnowszego krążka Jacka White'a, "Fear of the Dawn". Najbliżej wywołania takich emocji była zamykająca płytę piosenka "Shedding My Velvet", utrzymana w nieco spokojniejszym klimacie niż pozostałe 11 utworów.

W audycji zadebiutowała formacja Dream Widow, która charakteryzuje się tym, że tak naprawdę… nie istnieje. To kryptonim, pod którym muzycy zespołu Foo Fighters nagrali ścieżkę dźwiękową do prześmiewczego horroru "Studio 666", wyświetlanego w amerykańskich kinach od lutego tego roku.


Posłuchaj

53:14
Spokojne rockowe nuty z odrobiną fikcji (Dogrywka/Trójka)
+
Dodaj do playlisty
+

 

Lista utworów:

 1. BABU KRÓL – "Czerwień"
 2. POGODNO – "Pani w obuwniczym"
 3. ARCADE FIRE – "The Lightning I, II (Album Version)"
 4. TINDERSTICKS – "Her ('92)"
 5. THE BLACK KEYS – "Wild Child"
 6. JACK WHITE – "Shedding My Velvet"
 7. UFOMAMMUT – "Psychostasia"
 8. DREAM WIDOW – "March of the Insane"
 9. ART BUDYŃ – "Grawitacja"
 10. KONSTELACJE – "Czas"
 11. SOPHIE SZKLARSKA – "Sztuka doradzania"

***

Tytuł audycji: Dogrywka
Prowadzi: Michał "Grabek" Grabkowski
Data emisji: 12.04.2022
Godzina emisji: 22.05

kc

Polecane