Beata Kurda i jej wyjątkowe Wakacje Artystyczne

 • Facebook
 • Twitter
 • Wykop
 • Mail
Beata Kurda i jej wyjątkowe Wakacje Artystyczne
Beata KurdaFoto: mat. promocyjne

Łącząc swoje wykształcenie teatralne i pedagogiczne stworzyła Wakacje Artystyczne, wyjątkową inicjatywę, dzięki której dzieci i młodzież mogą rozwijać swoje artystyczne pasje. Beata Kurda była gościem tego wydania "Serdecznych dźwięków".

Wakacje Artystyczne są organizowane od kilkunastu lat u podnóża Tatr. Początkowo były one przeznaczone dla osób w wieku od 8 do 18 lat, ale od tego roku przewidziano również turnus dla dorosłych. Uczestnicy warsztatów obejmujących różne dziedziny sztuki spotykają się z podobnymi sobie pasjonatami, dzięki czemu dochodzi do wzajemnej inspiracji. - Usłyszałam od uczestników, że to jest takie miejsce, w którym oni czują się swobodnie. To przestrzeń, w której spotykają się osoby o podobnej wrażliwości, o podobnych zainteresowaniach. Oni mogą czuć się bezpiecznie z tym, co kochają – mówiła Beata Kurda w "Serdecznych dźwiękach".

Namacalnym efektem spotkań w ramach Wakacji Artystycznych jest płyta "Wbrew grawitacji" nagrana przez uczestników warsztatów z udziałem znanych gości, takich jak Igor Herbut czy Mietek Szcześniak. Zawiera ona 17 utworów, z tekstami napisanymi w większości przez bardzo młodych ludzi. – One są bardzo mądre i dają wiarę w to, że nasza młodzież jest wspaniała, tylko trzeba dać jej szansę – stwierdziła rozmówczyni Mateusza Krautwursta.

Uczestnicy wakacyjnych warsztatów artystycznych pod Tatrami tworzą nie tylko muzykę, ale również układy choreograficzne czy sztuki teatralne. Beata Kurda – sama po szkole teatralnej – twierdzi zresztą, że muzyka i teatr mają ze sobą wiele wspólnego. – Uważam, że każda piosenka jest mini-spektaklem muzycznym – mówiła w "Serdecznych dźwiękach". – Jeśli sam nie wierzysz w to, co śpiewasz i sam tego nie przeżywasz, to nie przeniesie się to na widownię. Tak samo jest w teatrze.


Posłuchaj

51:16
Beata Kurda i jej Wakacje Artystyczne (Serdeczne dźwięki/Trójka)
+
Dodaj do playlisty
+

 

Lista utworów:

 1. Cynthia Erivo – "Stand Up"
 2. Aretha Franklin – "I Say a Little Prayer"
 3. Anna Maria Jopek – "Zrób, co możesz"
 4. Anderson .Paak feat. ScHoolboy Q – "Am I Wrong"
 5. Wakacje Artystyczne – "Nie wiem"
 6. Wakacje Artystyczne feat. Mietek Szcześniak, Igor Herbut – "Zaklinam los"
 7. Mega – "Chariot"
 8. Zosia Witecka – "Good Enough"
 9. Edyta Krzemień & Kaja Mianowana – "Wind Blows"

***

Tytuł audycji: Serdeczne dźwięki
Prowadzi: Mateusz Krautwurst
Data emisji: 04.04.2022
Godzina emisji: 23.08

kc

Polecane