Folkowo-rockowy żywioł. Mitra na żywo w Trójkowym studiu [ZOBACZ WIDEO]

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail

Ostatniej marcowej niedzieli na scenie Trójki zabrzmiały dźwięki m.in. takich instrumentów, jak trąbka, puzon czy akordeon. Wszystko za sprawą folk-rockowego zespołu Mitra, który wystąpił na żywo w Studiu im. Agnieszki Osieckiej.

Pochodzący z Gdyni siedmioosobowy zespół Mitra w 2017 roku wydał debiutancki album "Klucz", który zebrał pochlebne recenzje wśród krytyków muzycznych. Dzięki koncertom w wielu polskich miastach grupa zjednała sobie wierne grono słuchaczy. Od kilku tygodni na antenie Trójki usłyszeć można dwa premierowe utwory Mitry, zatytułowane "Ona" i "Szósty Kosmos". Ten drugi zainspirowany jest "Krótkim filmem o miłości" Krzysztofa Kieślowskiego.

"Mitra to energetyczne szybkie rytmy, a także refleksyjne ballady. W warstwie tekstowej poruszamy najważniejsze dla każdego człowieka zagadnienia, takie jak: przyjaźń, miłość, relacje ze światem" – piszą muzycy na oficjalnej stronie internetowej. "Nie szlifujemy diamentów w piwnicach i garażach. Naszym żywiołem jest kontakt ze słuchaczem i występy na żywo. Koncertujemy od 2010 roku. Mamy za sobą wiele występów, a każdy jest wyjątkowy. Zagraliśmy na dużych i małych scenach, na profesjonalnych deskach i przyczepach TIR-a" – czytamy w biografii Mitry.

Podczas koncertu w Studiu im. Agnieszki Osieckiej zespół zaprezentował utwory z pierwszego albumu oraz z nowej płyty "Oj tam!", która ma się ukazać jeszcze w tym roku. Grupa wystąpiła w składzie:

Arkadiusz Kasiński – wokal,

Rafała Ringwelski – trąbka,

Krzysztof Gudelun – puzon,

Michał Mantaj – akordeon i instrumenty klawiszowe,

Robert Baranowski – gitara,

Jakub Kisielewicz – gitara basowa,

Paweł Kalwajtys – perkusja. 

***

Transmisja koncertu zespołu Mitra odbyła się w niedzielę 27 marca o godz. 19.05. Mogliśmy śledzić ją na antenie Trójki oraz w mediach społecznościowych i na kanale YouTube stacji. Dostępny był również streaming wideo. 


 

Polecane