Indie rock na scenie Trójki. Retransmisja koncertu grupy Snowman [POSŁUCHAJ]

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Indie rock na scenie Trójki. Retransmisja koncertu grupy Snowman [POSŁUCHAJ]
Snowman na koncercie w TrójceFoto: Wojciech Kusiński/PR

Dowodzona przez Michała Kowalonka grupa Snowman zawitała do studia im. Agnieszki Osieckiej, by promować album "Gwiazdozbiór". Do koncertu, który odbył się 1 czerwca 2017 roku, powróciliśmy dziś na antenie radiowej Trójki.

Zespół Snowman powstał w Poznaniu w 2002 roku. Sześć lat później wydał debiutancki album "Lazy", a w 2011 roku kolejną płytę "The Best Is Yet To Come". Polskojęzyczny krążek "Gwiazdozbiór" ukazał się w 2017 roku, już po tym jak wokalista Michał Kowalonek zasilił szeregi grupy Myslovitz, opuszczonej przez Artura Rojka. Producentem płyty był Leszek Biolik, były muzyk Republiki.

Nowy materiał różnił się od tego, co zespół miał do zaproponowania słuchaczom w 2011 roku. - Zależało mi na tym, żeby nowa płyta była trochę od serca, trochę do tupania nogą. Emocje starałem się zapisać w słowach, w brzmieniu postawiliśmy na bujający groove. To efekt moich przemyśleń po zagranicznych koncertach, które sam grałem, albo które oglądałem – mówił w Polskim Radiu Kowalonek. – "Gwiazdozbiór" jest formą zadbania o siebie i o chłopaków z mojego zespołu. Przez ostatnie trzy lata koncentrowałem się na działaniach z Myslovitz, teraz nadszedł czas na powrót do korzeni – dodawał wokalista.

1 czerwca 2017 roku zespół Snowman zawitał do studia koncertowego Trójki, by zagrać koncert promujący album "Gwiazdozbiór". Usłyszeliśmy dojrzałe, energetyczne brzmienie gitarowej muzyki, która nie zagłuszała intrygujących tekstów śpiewanych przez Michała Kowalonka.


Posłuchaj

49:04
Snowman w studiu im. Agnieszki Osieckiej – koncert promujący album "Gwiazdozbiór" ponownie na antenie Trójki (Koncert w Trójce)
+
Dodaj do playlisty
+

 

kc

Polecane