Półmaraton Warszawski w formule sprzed pandemii

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Półmaraton Warszawski w formule sprzed pandemii
Biegowa wiosna znów rozpocznie się w Warszawie. Trwają przygotowania do Półmaratonu Warszawskiego. Bieg będzie miał miejsce 27 marca.Foto: Pixabay

– Dobra wiadomość dla wszystkich fanów biegania. Świat imprez biegowych wraca do normalności znanej nam sprzed pandemii. W takiej formule zapowiadany jest też start w Półmaratonie Warszawskim, jednej najliczniejszych imprez biegowych w Polsce – powiedział Krzysztof Łoniewski i zaprosił na audycję "Biegam, bo lubię". 

– Po trzech latach wracamy do pierwotnego terminu i kształtu imprezy. Zgodnie z tradycją spotykamy się w ostatnią niedzielę marca. Cieszymy się, że śladem ubiegłych lat i tym razem "wiosna rozpocznie się w Warszawie". To hasło, które towarzyszyło nam przed pandemią. Tym razem również tak będzie – mówił Marek Tronina, dyrektor Półmaratonu Warszawskiego. 

Pierwszy po pandemii

To będzie pierwsza duża impreza rozegrana po pandemii, która będzie wyglądała tak, jak przed rozpoczęciem epidemii. Wracamy do tego, co było kiedyś i do normalności. Największą nowością dla uczestników tegorocznej edycji będzie to, że po raz pierwszy w dziejach półmaratonowi będzie towarzyszył "bieg na piątkę" czyli start o dystansie pięciu kilometrów – zapowiedział w Trójce.  To szansa da wszystkich, którzy zaczynają biegać, a duży dystans mógłby być dla nich zbyt obciążający. To da im szansę, by poczuć smak rywalizacji i pościągać się na szybszej trasie. Ten czynnik z pewnością sprawi, że nasza impreza będzie jeszcze większa – powiedział dyrektor. 

Przygotowanie

– Z zapowiedzi wynika, że w marcu restrykcje będą zniesione. Mamy nadzieję, że będziemy mogli mówić o normalnej imprezie. Jesteśmy jednak przygotowani na różne scenariusze, również te najgorsze, zakładające wiele restrykcji i ograniczeń. Mamy jednak nadzieję, że w marcu uda nam się wystartować razem o jednej godzinie – podsumował. 

Posłuchaj

3:14
Półmaraton Warszawski w kształcie sprzed pandemii (Biegam, bo lubię/Trójka)
+
Dodaj do playlisty
+

 

Półmaraton Warszawski odbędzie się w niedzielę 27 marca. Zapisy trwają na stronach internetowych organizatora. 

***

Tytuł audycji: Biegam, bo lubię
Prowadzi: Krzysztof Łoniewski
Gość: Marek Tronina (dyrektor Półmaratonu Warszawskiego)
Data emisji: 10.02.2022
Godzina emisji: 14.21

zch

Polecane