Zimowy wysyp muzycznych premier

 • Facebook
 • Twitter
 • Wykop
 • Mail
Zimowy wysyp muzycznych premier
Paulina Przybysz zaśpiewała w "Naszej tonacji"Foto: Adam Burakowski/REPORTER

– Obrodziło nowościami, a skoro tak, to trzeba je państwu zaprezentować – obwieścił na początku audycji Łukasz Ciechański, po czym usłyszeliśmy nagrania m.in. takich artystów, jak Weronika Borowiec, T.Love, Rita Pax, Paweł Domagała i Natalia Nykiel.

W drodze na Narodowy

Pochodząca z Pabianic Weronika Borowiec wyznała w jednym z wywiadów, że widzi siebie śpiewającą dla pełnej widowni na Stadionie Narodowym w Warszawie. – Wiem, że to spore marzenia, ale ciężko pracuję, aby to osiągnąć i teraz jestem pewna, że chcę tego w stu procentach – mówiła wokalistka. Najnowszym efektem jej wysiłków jest piosenka "Don Juan", nawiązująca muzycznie do lat 80., a w tekście poruszająca ponadczasowe problemy pojawiające się w relacjach damsko-męskich. – To wewnętrzna walka bohaterki z samą sobą. Pomimo że jest świadoma, iż ta miłość nie jest dla niej, ślepo w nią wierzy i nie potrafi oprzeć się urokowi mężczyzny.

Weterani i hołd dla klasyki

Zespół T.Love ma już w dorobku koncerty dla wielotysięcznej publiczności, a na horyzoncie nowy album "Hau! Hau!", który ma się ukazać w kwietniu. Promująca go "Ponura żniwiarka" to utwór, który jest kwintesencją brzmienia tej zasłużonej dla polskiego rocka grupy. Sam jej lider Muniek Staszczyk stwierdził, że to "T.Love w pigułce".

Jedynym "starociem" w tym wydaniu "Naszej tonacji" był mający ponad 50 lat kawałek "Gdybyś kochał, hej!", pochodzący z repertuaru formacji Breakout. Łukasz Ciechański zaprezentował go jednak w odświeżonej wersji, za którą stoi zespół Rita Pax z wokalistką Pauliną Przybysz w składzie. Grupa mocno inspiruje się rockiem lat 60., więc wzięcie na warsztat kompozycji Tadeusza Nalepy było dla niej czymś zupełnie naturalnym.


Posłuchaj

48:16
Zimowy wysyp nowości muzycznych (Nasza tonacja/Trójka)
+
Dodaj do playlisty
+

 

Lista utworów:  

 1. Martin Lange – "Dawniej"
 2. Weronika Borowiec – "Don Juan"
 3. Love – "Ponura żniwiarka"
 4. Kosmodrom – "Samuraj"
 5. Amelia Andryszczyk – "ZW (zaraz wracam)"
 6. Żurkowski – "Demony"
 7. Rita Pax – "Gdybyś kochał, hej!"
 8. Man'iek – "Euforia"
 9. Sunday Morning – "Nie ma tam nic"
 10. Popularni – "Pan pam pam"
 11. Paweł Domagała – "Dzieci u dziadków"
 12. Natalia Nykiel – "Pętla"

***

Tytuł audycji: "Nasza tonacja"
Prowadzi: Łukasz Ciechański
Data emisji: 3.02.2022
Godzina emisji: 12.08

kc

 

Polecane