Od Domagały po Karolaka – polska muzyka niejedno ma oblicze

 • Facebook
 • Twitter
 • Wykop
 • Mail
Od Domagały po Karolaka – polska muzyka niejedno ma oblicze
Paweł Domagała śpiewa jedną ze swoich ładnych piosenekFoto: Mateusz Jagielski/East News

Paweł, Michał, Wojciech, Natalia i Anja – artyści o m.in. takich imionach zaprezentowali swoje umiejętności w tym wydaniu "Naszej tonacji". Część z nich dopiero próbuje dotrzeć do świadomości szerokiej rzeszy fanów, inni mają już w niej ugruntowaną pozycję, a jeden z artystów jest legendą polskiej sceny jazzowej.

Audycja, której gospodarzem był tym razem Łukasz Ciechański, rozpoczęła się od nowej piosenki Pawła Domagały, który trzyma się sprawdzonej stylistyki, łącząc pogodne teksty z łagodnym popowo-gitarowym brzmieniem. Po radosnej stronie muzyki jest też zespół Popularni – jego nazwa jest na razie nieco na wyrost, ale może zmieni się to dzięki dwóm utworom wyemitowanym w "Naszej tonacji".

Sporą popularnością – choć w zupełnie innych kręgach fanów – cieszą się już Natalia Nykiel i WaluśKraksaKryzys. Oboje nagrali nowe piosenki: pierwsza z nich jest przykładem przebojowego elektropopu, a druga – utrzymana w klimacie intrygującego indie rocka, z którego znany jest artysta rodem z podkrakowskiej Skały.

Michał Bober dał się poznać widzom programów "X Factor" i "The Voice of Poland", a także tym, którzy śledzili jego zmagania podczas 52. Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu w 2015 roku, gdzie otrzymał wyróżnienie w kategorii "SuperDebiut". Dzięki "Naszej tonacji" mogliśmy się przekonać, jak brzmi jego najnowszy utwór: "Zatrzymać czas". O "Płaskiej Ziemi" śpiewała natomiast Anja Pham, wokalistka o wietnamskich korzeniach, w kawałku wyprodukowanym przez KaCeZeta, prywatnie męża Margaret.


Posłuchaj

50:46
Od Domagały po Karolaka (Nasza tonacja/Trójka)
+
Dodaj do playlisty
+

 

Audycję zakończył utwór "64 takty" w wykonaniu kwartetu legendarnego polskiego jazzmana Wojciecha Karolaka, zaczerpnięty z 34. albumu wydanego w ramach serii "Polish Radio Jazz Archives".

Lista utworów:

 1. Paweł Domagała – "Dzieci u dziadków"
 2. Natalia Nykiel – "Pętla"
 3. WaluśKraksaKryzys – "To, co między nami"
 4. Popularni – "Pan pam pam"
 5. Popularni – "Cyfrowy obraz"
 6. Sunday Morning – "Nie ma tam nic"
 7. Sexy Suicide – "Sztuka latania"
 8. Michał Bober – "Zatrzymać czas"
 9. Igo – "Helena"
 10. Anja Pham – "Płaska Ziemia"
 11. Coma – "Tonacja"
 12. Wojciech Karolak Quartet – "64 takty"

***

Tytuł audycji: "Nasza tonacja"
Prowadzi: Łukasz Ciechański
Data emisji: 270.01.2022
Godzina emisji: 12.08

kc

Polecane