Przed siebie. Howard Jones, Peter Hammill i Hedone w Trójce

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Przed siebie. Howard Jones, Peter Hammill i Hedone w Trójce
Peter Hammill Foto: shutterstock.com

"Nie patrz w górę" – tak brzmi tytuł głośnego w ostatnim czasie filmu o komecie zmierzającej w stronę Ziemi. Mateusz Tomaszuk w pierwszym w 2022 roku wydaniu "Konstelacji M." patrzył przed siebie i to, na przekór nastrojowi prezentowanej w audycji muzyki, z optymizmem. Jak zwykle towarzyszyły nam emocje, których tym razem dostarczyli słuchaczom m.in. Howard Jones, Peter Hammill, grupa Hedone.

Howard Jones "Hide And Seek"

Audycję "Konstelacja M." otworzył brytyjski artysta synt-popowy i człowiek wielu talentów, Howard Jones"Hide And Seek"  utwór o zacieraniu indywidualności człowieka w społeczeństwie przemysłowym znalazł się na debiutanckim albumie Howarda Jonesa "Human's Lib" z 1984 roku.

Howard Jones - Hide and Seek (RARE! Music Video)/utahwrx

Peter Hammill "Solitude"

"Fool's Mate" – taki tytuł nosi debiutancki solowy album legendarnego Petera Hammilla, członka równie legendarnego prog rockowego zespołu Van der Graaf Generator. Tytuł jest zarówno odniesieniem do szachów, jak i tarota. Za produkcję dzieła odpowiada John Anthony. Płyta została nagrana w 1971 roku, w jednym z najbardziej płodnych okresów dla macierzystej formacji Petera Hammilla. "Fool's Mate" składa się z piosenek, które Hammill stworzył dla Van der Graaf Generator, ale które okazały się za krótkie i za proste, by znaleźć się w repertuarze grupy.

Solitude (2005 Digital Remaster)/Peter Hammill – temat

Hedone "What Dickens Says About Loneliness"

"Co Dickens mówi o samotności? pyta łódzka grupa HedoneGrupę Hedone założył na początku lat 90. Maciej Werk, mieszkający w Łodzi wokalista i producent muzyczny. Pierwszy album zespołu, wydany w 1994 roku "Werk", zawiera dużą dawkę industrialnego rocka i przez samych muzyków określany jest jako "drapiący duszę". 31 grudnia ubiegłego roku grupa powróciła po 15 latach milczenia, publikując płytę "2020" z dwunastoma utworami "układającymi się w spójną opowieść o mijających dwunastu miesiącach".

HEDONE "WHAT DICKENS SAYS ABOUT LONELINESS"/HEDONE

Posłuchaj

50:18
Mateusz Tomaszuk prezentuje: godzina emocji z Howardem Jonesem, Peterem Hammillem i grupą Hedone (Konstelacja M./Trójka)
+
Dodaj do playlisty
+

 

Lista utworów:

1. Howard Jones – "Hide And Seek"
2. Soros Dolorosa – "Broken Wings"
3. HTRK – "Sunlight Feels Like Bee Strings"
4. Darkwood – "Caucasian Tales"
5. King Dude – "Time to Go to War"
6. Peter Hammill – "Solitude"
7. Pink Floyd – "Yet Another Movie (2019 Remix)"
8. Linea Aspera – "Redshift"
9. Hedone – "What Dickens Says About Loneliness"
10. IAMX – "Normal"

***

Tytuł audycji: Konstelacja M.
Autor audycji: Mateusz Tomaszuk
Data emisji: 05.01.2022
Godzina emisji: 23.09

mat.promocyjne/kr

Polecane