Bartek Deryło – "tak" dla emocji, "nie" dla tremy

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Bartek Deryło – "tak" dla emocji, "nie" dla tremy
Bartek Deryło w rozmowie z Łukaszem Ciechańskim Foto: PR

To wydanie "Naszej tonacji" było idealną rozgrzewką przed koncertem, który już w najbliższą niedzielę odbędzie się w studiu radiowej Trójki. Jego główny bohater – Bartek Deryło – opowiedział o tym, czy ma tremę przed występem, co dała mu umiejętność gry na skrzypcach i jak bardzo dumny jest ze swej debiutanckiej płyty "Latawce".


deryło kwieciński opole PR.jpg
Nagroda Trójki dla najciekawszego debiutanta przyznana! Rozmowa z Bartkiem Deryło

To wyjątkowy tydzień dla 23-letniego Bartka Deryły. W piątek, 19 listopada, ukazuje się jego debiutancki album, a już dwa dni później po raz pierwszy w życiu zaśpiewa w koncertowym studiu im. Agnieszki Osieckiej. Młody wokalista nie odczuwa jednak specjalnej tremy przed tym występem. – Niektórzy przeżywają bardzo paraliżujący stres. Ja czegoś takiego nie mam, pewnie dlatego, że stoję na scenie od siódmego roku życia – powiedział w rozmowie z Łukaszem Ciechańskim.


Posłuchaj

47:27
Godzina z Bartkiem Deryło (Nasza tonacja/Trójka)
+
Dodaj do playlisty
+

 

Bartek przyznał, że każdy koncert jest dla niego niemal metafizycznym przeżyciem. – To jest kumulacja tylu emocji, że gdy wchodzisz na scenę, to próbujesz złapać oddech, tyle się w tobie dzieje. Ale w pewnym momencie, przynajmniej u mnie, następuje "klik" i nic naokoło nie istnieje, jest tylko muza. Budzę się dopiero przy ostatnim dźwięku koncertu.

Specjalnie dla Słuchaczy Trójki w audycji "Nasza tonacja" Łukasz Ciechański wraz z Bartkiem dokonali przedpremierowego odsłuchu albumu.

Bartek Deryło gościem Naszej Tonacji / Trójka Program 3 Polskiego Radia

"Emocje"

"Emocje" to słowo klucz, używane przez wokalistę również przy opisywaniu płyty "Latawce". – Jestem dumny z jej brzmienia i z samych kompozycji. Udało się zamknąć w tych utworach bardzo dużo emocji, na których mi zależy. To one pchały mnie do tego, by zacząć pracę nad tą płytą.

źródło: YouTube / Bartek Deryło

Dłużnik skrzypiec

Deryło ukończył szkołę muzyczną w klasie skrzypiec i choć na swoim albumie nie używa tego instrumentu, nie ma wątpliwości, że jego brzmienie wciąż głęboko w nim tkwi. – Te skrzypce odcisnęły na mnie tak duże piętno, że to słychać w moich liniach melodycznych. Ja bardzo dużo grałem na skrzypcach, improwizując, i to one tak naprawdę nauczyły mnie, jak kreować siebie.

deryło promo.jpg
Bartek Deryło – Trójkowy debiutant w studiu im. Agnieszki Osieckiej

Mówiąc o nagrywaniu płyty, Bartek w bardzo ciepłych słowach wypowiadał się o jej współtwórcy Hubercie Radoszko. – To jest bardzo zdolny gitarzysta i mamy między sobą taki rodzaj połączenia, który zadziałał od początku. To taka sytuacja, kiedy poznajesz osobę i wiesz, że muzycznie jesteście dokładnie na tej samej fali.

Lista utworów w audycji:

  1. Zima (feat. Margaret)
  2. Świt
  3. Spójrz
  4. Jaśmin
  5. Burza
"


Na koncert Bartka Deryły zapraszamy w niedzielę, 21 listopada, o godz. o godz. 19.05. Transmisję będzie można śledzić na antenie Trójki, Facebooku, w serwisie YouTube oraz stronie internetowej stacji. Dostępny będzie również streaming wideo.

***

Tytuł audycji: Nasza tonacja
Prowadzi:  Łukasz Ciechański
Data emisji: 18.11.2021
Godzina emisji: 12.05

kc/zch

Polecane