"Dzień w dzień" - Kalinovski prezentuje klip promujący debiutancki album "Być Może Ostatnia Płyta"

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
"Dzień w dzień" - Kalinovski prezentuje klip promujący debiutancki album "Być Może Ostatnia Płyta"
Kalinovski "Dzień W Dzień"Foto: mat. promocyjne

"Być może ostatnia płyta" to przewrotny tytuł debiutanckiego krążka Kalinovskiego, która w warstwie muzycznej jest mieszanką rocka, alternatywy i popu, a w warstwie tekstowej porusza temat "kryzysu ćwierćwiecza". Najnowszym singlem promującym album jest utwór "Dzień w dzień".

Zjawisko kryzysu ćwierćwiecza, czyli inaczej "kryzysu wieku młodego" zbadał brytyjski psycholog Oliver Robinson, który odkrył, że ponad połowa osób w wieku 25-35 lat zmaga się z problemami natury egzystencjalnej. 

– Jesteśmy dziś niepewni swojej przyszłości, tęsknimy za beztroską dziecięcych lat, stoimy w obliczu wielu różnych życiowych możliwości, spośród których często nie potrafimy wybrać tych właściwych. Wyuczone przez lata strategie coraz częściej zawodzą. Kryzys ćwierćwiecza może być tymczasowy albo przerodzić się w poważniejsze zaburzenia, na przykład depresję, a zatem jest problemem szerszym, na który postanowiłem zwrócić uwagę – mówi Adam Kalinowski.

– Muzycznie jest to mieszanka gatunków rock, alternatywa i pop. Chciałem w ten sposób nawiązać do swoich rockowych korzeni, ale jednocześnie pokazać, że polski rock może być świeży, intrygujący, a nawet przebojowy – dodaje.

– Kolejnym moim celem było stworzenie własnej, muzycznej tożsamości. Szczególnie że po udziale w programach talent show zarzucano mi jej brak. Przyjąłem tę krytykę z pokorą i postanowiłem tą płytą pokazać, że mam coś ważnego do powiedzenia. Ważnego dla mnie i dla moich Fanów. Zważywszy na fakt, do jak różnych Artystów byłem porównywany przez osoby słuchające przedpremierowo tego samego zestawu piosenek, myślę, że choć częściowo udało mi się ten cel osiągnąć. To byłoby dla mnie jako debiutanta naprawdę dużo. Zachęcam zarówno osoby, które mnie od dawna wspierają, jak i te, które wątpią w moją muzyczną wartość, żeby posłuchały tej płyty i wyrobiły sobie własne zdanie – kontynuuje Artysta

Album jest dostępny wyłącznie na stronie kalinovski.pl.

KALINOVSKI - Dzień w dzień (Official Music Video)/whyternativeTV

Adam Kalinowski (ur. w 1994 r. w Łomży) to finalista  11. edycji programu "The Voice of Poland", a także wokalista grupy Black Jeans, z którą jesienią 2020 roku wydał singiel pt. "Wodospady", promujący płytę pt. "Pokolenie Y". Kalinovski jest znany ponadto z koncertu, który zagrał w oknie swojego mieszkania w Gdańsku, tuż po rozpoczęciu pandemii. Występ został zarejestrowany, a wideo zrobiło furorę w internecie. Wiosną artysta wydał nowy singiel "Solo Act", który przekroczył 140 tys. wyświetleń na You Tube. 

Ma ponad 300 tys. obserwatorów w social mediach i 1,4 mln wyświetleń w serwisie You Tube. Dzielił scenę m.in. z: Patrycją Markowską, Edytą Górniak, Piotrem Cugowskim, Viki Gabor, Roxaną Węgiel, Piaskiem i Julą oraz grupami jak Perfect, ENEJ i Pectus.

(mat. prasowe/kr)


Polecane