Debiutancki album Bartka Deryły "Latawce"

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Debiutancki album Bartka Deryły "Latawce"
Bartek DeryłoFoto: Ola Bodnarus

Bartek Deryło to jeden z ciekawszych artystów młodego pokolenia: wokalista, autor tekstów, kompozytor i multiinstrumentalista. W 2019 roku dotarł do półfinału X edycji "The Voice Of Poland". Właśnie wydał debiutancki album "Latawce". 

Bartek ukończył studia I stopnia na Uniwersytecie Zielonogórskim na wydziale Jazzu i Muzyki Rozrywkowej w klasie wokalnej. Docierając do półfinału X edycji "The Voice Of Poland", podbił serca publiczności i trenerów: Tomson i Baron zaprosili go do udziału w koncercie promującym najnowszą płytę Afromental!


"


Warsztat wokalny oraz umiejętności kompozytorskie Bartka Deryły zostały docenione także przez Kamila Bednarka, który nagrał z nim singiel "Kompas". Ten utwór, podobnie jak "Burza" czy "Lód" promujące debiutancką płytę Bartka "Latawce" są dowodem na to, że młody artysta balansuje na cienkiej granicy między popem a muzyką alternatywną. Można się o tym przekonać, słuchając albumu, który trafił już na sklepowe półki. 

Bartek Deryło "Latawce" Bartek Deryło "Latawce"

"Latawce" to wspaniała opowieść o wielu balansujących emocjach napisana, skomponowana i zaśpiewana przez bardzo wrażliwego młodego człowieka, muzyka, autora tekstów i wokalistę. Album zawiera 11 utworów, których myślą przewodnią było dotarcie do beztroskich, dziecięcych emocji, jak i przeżywanych po raz pierwszy zauroczeń i zawodów miłosnych artysty. Zarówno warstwa tekstowa, jak i muzyczna jest próbą ocalenia wspomnień zapisanych poprzez oczy małego Bartka. 

Bartek Deryło feat. Kamil Bednarek - KOMPAS/YouTube Bartek Deryło


Patronat medialny nad albumem objął Program 3 Polskiego Radia, który na tegorocznym festiwalu Opolskich Debiutów, piosence "Burza" przyznał nagrodę specjalną.

Na koncert Bartka Deryły zapraszamy w niedzielę, 21 listopada, o godz. o godz. 19.05. Transmisję będzie można śledzić na antenie Trójki, Facebooku, w serwisie YouTube oraz stronie internetowej stacji. Dostępny będzie również streaming wideo.

Polecane