II edycja Our Future Forum – jednej z największych polskich konferencji edukacyjnych

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
II edycja Our Future Forum – jednej z największych polskich konferencji edukacyjnych
Our Future ForumFoto: materiały prasowe

23 września w Pałacu Staszica w Warszawie odbędzie się II edycja konferencji Our Future Forum, organizowanej przez Our Future Foundation – fundację zrzeszającą studentów czołowych polskich i zagranicznych uniwersytetów. Przedstawiciele polskiego biznesu, instytucji publicznych, a także licealiści i studenci spotkają się, by dyskutować o tym, jak walczyć z wykluczeniem i nierównościami w dostępie młodych ludzi do edukacji. Trójka jest patronem medialnym wydarzenia.

Choć pandemia nie daje o sobie zapomnieć, 1 września do szkół wrócili uczniowie, a niedługo rozpocznie się rok akademicki. Dlatego też 23 września na konferencji Our Future Forum, 200 wybranych uczestników będzie dyskutować o wyzwaniach, jakie stoją przed polską młodzieżą. Wśród nich znajdą się stypendyści Programu Mentoringowego OFF, studenci oraz absolwenci najlepszych zachodnich i polskich uczelni, a także licealiści. Zaproszeni mówcy zasiądą w czterech panelach, a debaty skupią się na dostosowywaniu polskich szkół do wymogów współczesnego świata, walce z drenażem mózgów, a także na wyrównywaniu szans polskiej młodzieży z mniejszych ośrodków.

– Pandemia zachwiała podstawami polskiej edukacji, a jej realne skutki będziemy mogli zmierzyć i ocenić dopiero za kilka lat. Najbardziej ucierpieli niestety młodzi ludzie z małych miast i wsi, przez co nierówności w dostępie do nauki stały się jeszcze większym problemem. Dzisiaj my musimy im pomóc i dać szansę. Jest to wspólna odpowiedzialność polskiego biznesu, instytucji naukowych, rządu i samorządów. Dlatego 23 września spotkamy się z przedstawicielami tych instytucji, by rozmawiać o tym, jakie działania należy podjąć i jak mądrze powinniśmy zmieniać system polskiej edukacji i szkolnictwa wyższego. Chcemy, żeby Our Future Forum było miejscem bezpartyjnej i merytorycznej dyskusji o problemach, jakie stoją przed młodymi ludźmi w naszym kraju – mówi Michał Maurycy Mazur, prezes Our Future Foundation.

Jeden z paneli zajmie się ponadto kwestią wykorzystania potencjału studentów w budowaniu "zdigitalizowanego państwa". Mówcy będą dyskutować o wyzwaniach, jakie stoją przed Polską w zakresie cyberbezpieczeństwa i rozwiązaniach, jakie mogłyby umożliwić wykształcenie kadr, wyspecjalizowanych w tej dziedzinie. Prelegentami Our Future Forum będą m.in.: Michał Sapota (HRE Investments), Wojciech Jeznach (Fantasy Expo), Agata Borkowska-Clark (Goldman Sachs), Wojciech Hann (BOŚ Bank), Maks Kraczkowski (PKO BP), Ryszard Hordyński (Huawei), Robert Perkowski (PGNIG) czy Marcin Chludziński (KGHM).

– Polska potrzebuje specjalistów w kluczowych branżach technologicznych. To czy uda nam się przekonać najlepszych absolwentów naszych uczelni do pozostania w kraju, zadecyduje o przyszłości gospodarki i o tym, czy ominiemy pułapkę średniego dochodu. Równie ważne jest zachęcanie młodych Polaków do powrotu z zagranicy. Studenci świetnych zachodnich uczelni mogą stworzyć nowe, wysoko wyspecjalizowane kadry w polskiej administracji i biznesie. Dlatego też jesteśmy dumni, że jako Fundacja działamy aktywnie, by odwrócić negatywne skutki drenażu mózgów i przekuć je w przyszły sukces polskiej gospodarki – powiedziała Zuzanna Buszman, przewodnicząca rady Our Future Foundation.

Organizatorem konferencji jest Our Future Foundation, organizacja zapewniająca bezpłatne wsparcie dla dziesiątek polskich licealistów, chcących aplikować na najlepsze światowe uczelnie wyższe. Przy współpracy z Partnerami oferuje ona programy stypendialne i mentoringowe, łączące młodych liderów z ludźmi sukcesu oraz przyszłymi pracodawcami. Fundacja organizuje także liczne wydarzenia, integrujące środowisko "Polonii studenckiej". Do tej pory organizacji udało się pomóc ponad 100 młodym Polakom, którzy dziś studiują na takich uniwersytetach jak: Oxford, Yale, Berkeley, Cambridge czy LSE.
W dalszym ciągu można składać aplikację na udział w wydarzeniu. Cała konferencja transmitowana będzie online na Facebooku Fundacji – https://www.facebook.com/OurFutureFoundationPL

Patronat medialny nad konferencją objęła radiowa Trójka.

Polecane