ProgRockFest w Legionowie po raz szósty

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
ProgRockFest w Legionowie po raz szósty
ProgRockFest Foto: Dorota Milerowicz

11 września 2021 roku w Legionowie odbędzie się 6. edycja Festiwalu Rocka Progresywnego ProgRockFest 2021. Wiemy już dokładnie, kto wystąpi i w jakiej kolejności.

Tegoroczna edycja będzie wydarzeniem jednodniowym, podczas której wystąpi czterech wykonawców. W trakcie ProgRockFest odbywać się będzie ProgRockMarket – czyli kiermasz muzyczny, oczywiście jeśli sytuacja pandemiczna na to pozwoli. Swój udział w tej chwili zapowiedział krakowski Lynx Music. Jednym z wydarzeń towarzyszących będzie ProgRockGallery, czyli wystawa zdjęć festiwalowych. Wystawa będzie możliwa do zobaczenia w Galerii Ratusz oraz w Centrum Komunikacyjnym w Legionowie. Zdjęcia dokumentują pięć edycji festiwalu, a autorami są: Dorota Milerowicz, Paweł Horąży i Marcin Gliński.

ProgRockFest 2021 Foto: mat. promocyjne ProgRockFest 2021 Foto: mat. promocyjne

6. edycję ProgRockFest otworzy The Broken Bridges. To zespół, który swoją twórczością nawiązuje do klasyków rocka progresywnego, ale w sposób oryginalny i nietuzinkowy. 4 listopada 2019 roku ukazało się debiutanckie wydawnictwo "Endless Road", sygnowane znanym wydawnictwem Lynx Music. Muzyka The Broken Bridges to niekończąca się podróż w świat wielu muzycznych doznań, czego będzie można doświadczyć na żywo w Legionowie.

The Broken Bridges The Broken Bridges

Kolejnym wykonawcą w dniu 11 września będzie łódzki Let See Thin. Zespół powstał w 2018 roku i jak piszą sami o sobie – grają muzykę z pogranicza rocka progresywnego, art rocka i crossover prog. Zadebiutowali 16 lutego 2019 roku na scenie Łódzkiego Domu Kultury podczas Prog On Days. 20 grudnia 2020 roku ukazało się ich pierwsze wydawnictwo pod nazwą "2 Years 2 Late".

Let See Thin  Foto: mat. promocyjne Let See Thin Foto: mat. promocyjne

Starless to grupa utalentowanych muzyków, która w tym roku debiutowała wydawnictwem "Missing You". Każdy z innego świata, ale ze wspólną pasją. Dość oryginalny zestaw instrumentów gwarantował będzie wspaniałe doznania muzyczne. Jak sami piszą o sobie: "Chcemy zatrzymać Was na chwilę i pokazać świat w kolorach muzyki. Na płycie każdy słyszy coś innego i sami jesteśmy ciekawi, z czym kojarzy się Wam nasza muzyka". Będzie można się o tym przekonać we wrześniu w Legionowie. Starless wystąpi jako trzeci wykonawca PRF.

Starless  Foto: mat. promocyjne Starless Foto: mat. promocyjne

Gwiazdą i ostatnim wykonawcą ProgRockFest 2021 będzie Wojciech Ciuraj, znany z dokonań zespołu Walfad, gdzie jest liderem i wokalistą. Jako solowy artysta zadebiutował w 2017 roku albumem "Ballady bez romansów", inspirowanym twórczością Adama Mickiewicza. W tym roku ukazała się trzecia część Tryptyku Śląskiego ("Iskry w popiele" – 2019, "Dwa żywioły" – 2020, "Kwiaty na hałdzie" – 2021). Jego charakterystyczny wokal i poetyckie teksty oraz własny styl kompozytorski czynią go jednym z najciekawszych polskich artystów z kręgu rocka progresywnego.

Wojciech Ciuraj Foto: mat. promocyjne Wojciech Ciuraj Foto: mat. promocyjne

To wszystko będzie można zobaczyć w Legionowie już 11 września 2021 roku podczas 6. edycji Festiwalu Rocka Progresywnego ProgRockFest 2021. Całość wydarzenia będzie również transmitowana w internecie. Transmisja będzie bezpłatna i dostępna dla wszystkich. Bezpłatne wejściówki na wydarzenie już niebawem będą dostępne na stronie internetowej festiwalu.

Całe wydarzenie będzie odbywać się zgodnie z obowiązującymi zasadami bezpieczeństwa związanymi z przepisami i rozporządzeniami wynikającymi z sytuacji epidemicznej w Polsce.

Tegoroczna edycja PRF to w większości debiuty – młodzi wykonawcy, którzy są na początku swojej drogi muzycznej w aktualnych składach i grupach. Festiwal daje szansę i możliwość pokazania szerszemu gronu ich twórczości. Pokazania piękna muzyki poza głównym nurtem i komercją. To wszystko tworzy niepowtarzalną atmosferę ProgRockFest, który powstał z wielkiej miłości do muzyki. Wydarzenie jest z założenia imprezą niekomercyjną, gdzie najważniejsza jest muzyka, kultura i sztuka.

(mat. organizatora)

Polecane