"Selekcja" 2021! Ruszyły zapisy do 22. edycji programu typu survival

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
"Selekcja" 2021! Ruszyły zapisy do 22. edycji programu typu survival
Strzelec wyborowy WOTFoto: Paweł Kurek

"Selekcja" to już kultowy program rozgrywany od 1998 roku. Jego koncepcja wzorowana jest się na metodach rekrutacyjnych do jednostek specjalnych, stworzenie podobnych mechanizmów werbunkowych do elitarnych jednostek Wojska Polskiego.

Ideą "Selekcji" jest wyłonienie bohaterek i bohaterów, którzy przejdą trudne zadania sprawnościowe, wytrzymałościowe i psychologiczne. Instruktorami prowadzącymi "Selekcję" są żołnierze wywodzący się z elitarnej 56. Kompanii Specjalnej, funkcjonariusze policji i innych służb. Legendą "Selekcji", twórcą jej scenariusza i prowadzącym, jest mjr Arkadiusz Kups - były oficer jednostek specjalnych, przez wiele lat szkolony do realizacji zadań specjalnych i dywersyjnych poza granicami kraju. Dziś ceniony ekspert do spraw terroryzmu i bezpieczeństwa. Impreza odbywa się pod patronatem honorowym Ministra Obrony Narodowej oraz Wojska Polskiego, ale także pod patronatem Wojska Obrony Terytorialnej i Żandarmerii Wojskowej.

Etapy "Selekcji"

I etap: Preselekcja – Drawsko Pomorskie, Park Miejski im. Fryderyka Chopina (28 sierpnia 2021)

Jest to impreza otwarta z udziałem publiczności. W tym dniu spośród wielu osób, które zgłoszą się do programu, zostanie wybranych około 30 osób wyłonionych na podstawie testów sprawnościowych, wysiłkowych, psychologicznych, z podstawowej wiedzy z historii Polski. Dodatkowo zostanie przeprowadzona Selekcja Junior dla dzieci i młodzieży z regionu drawskiego.

II etap: rozpoczęcie "Selekcji" Poligon Drawski (29 sierpnia-1 września 2021)

Ten etap jest już zamknięty dla publiczności, wybrani uczestnicy w Preselekcji przenoszą się na Poligon Drawski. Tutaj realizowany jest docelowy program "Selekcji", w którym to w ciągu 4 dni wyłaniany jest zwycięzca.

Polskie Radio jest patronem medialnym wydarzenia.

Polecane