Robert Kwiatkowski ws. ustawy medialnej: PiS będzie musiał się wycofać

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Robert Kwiatkowski ws. ustawy medialnej: PiS będzie musiał się wycofać
Robert KwiatkowskiFoto: PR

– Jestem przekonany, że przyszłość TVN w polskiej przestrzeni medialnej nie jest poważnie zagrożona, a na pewno zrobimy wszystko, żeby zagrożona nie była – podkreślił w Programie 3 Polskiego Radia Robert Kwiatkowski, poseł Lewicy.

W środę po przerwie w obradach Sejmu doszło do reasumpcji głosowania. Marszałek Sejmu Elżbieta Witek wyjaśniała, że wniosek w tej sprawie złożyło 30 posłów, gdyż w pierwotnie przegłosowanym wniosku o odroczenie obrad nie wskazano, do kiedy miałyby być one odroczone. W powtórnym głosowaniu wniosek odrzucono. Następnie Sejm wrócił do głosowań zgodnie z harmonogramem. Posłowie przegłosowali wówczas sporną nowelizację ustawy o radiofonii i telewizji. Za ustawą głosowało 228 posłów, przeciw było 216, wstrzymało się 10.

muller pap 1200 .jpg
"Zdecydowała większość sejmowa". Müller broni decyzji o powtórzeniu głosowania

– Muszę to z przykrością stwierdzić, ale doszło do kompromitacji urzędu marszałka Sejmu – reasumpcja zachodzi wtedy, kiedy wynik głosowania zostanie podany w wątpliwość – ocenił Robert Kwiatkowski. Dodał, że Klub Lewicy będzie wnioskował o odwołanie Elżbiety Witek ze stanowiska.

Najczęściej czytane

Dalsze losy ustawy medialnej

Posłuchaj

13:47
Robert Kwiatkowski o głosowaniu ws. ustawy medialnej (Letni salon Trójki)
+
Dodaj do playlisty
+

Polecane