Przepłynąć, by pomóc. Reportaż "Rzeka nadziei" [POSŁUCHAJ]

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Przepłynąć, by pomóc. Reportaż "Rzeka nadziei" [POSŁUCHAJ]
Zdjęcie ilustracyjne Foto: Shutterstock

"1047dla" to akcja wymyślona przez Damiana Ligockiego. Jej celem jest niesienie pomocy weteranom wojennym, chorym lub żołnierzom po wypadkach. Zaangażowani w inicjatywę, już wiele razy przepłynęli Wisłę, by zebrać środki dla poszkodowanych wojskowych.

Już po raz trzeci weterani wojenni kajakami przepłyną 1047 km, by pomóc choremu chłopcu. Uczestnicy popłyną od źródeł aż do ujścia Wisły w Bałtyku. Zebrane środki przekażą na rehabilitację Arka. 

Posłuchaj

10:16
"Rzeka nadziei" (Trójka/Reportaż)
+
Dodaj do playlisty
+

 

– Jesteśmy po to, by służyć ojczyźnie. A gdy jesteśmy poza służbą, staramy się pomóc tym, którzy tego potrzebują. W poprzednim roku płynęliśmy dla kolegi żołnierza, Piotrka. Płynęliśmy z falą powodziową. Wisła miała wtedy o 3 metry więcej wody niż teraz. Nauczyła nas szacunku i pokory. Poprzewracała nas już na górnym odcinku. W tym roku płyniemy dla Arka. Podróżujemy ze specjalnym banerem, który przedstawia chłopca.

– Mieszkamy w Chełmnie. W poprzednim roku czekaliśmy na żołnierzy na brzegu z ciepłym posiłkiem. W tym roku zadzwonił do mnie Damian, założyciel akcji i powiedział, że płyną dla Arka. Rozpłakałam się ze szczęścia – mówiła Joanna, mama chłopca. 

Więcej o akcji, jej przebiegu i szczególnym znaczeniu usłyszeć można w reportażu "Rzeka nadziei" autorstwa Urszuli Żółtkowskiej-Tomaszewskiej 

***

Tytuł reportażu: "Rzeka nadziei"
Autorzy reportażu: 
Urszuli Żółtowskiej-Tomaszewskiej
Data emisji: 
19.05.2020
Godzina emisji: 
17.45

zch

Polecane