Co można znaleźć na targu staroci?

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Co można znaleźć na targu staroci?
Targ staroci w Mikołowie. Foto: Shutterstock

Ponownie zamknięte są m.in. muzea, galerie i kina. Chętnym do zażycia kultury pozostają spacery i związane z nimi urozmaicenia. Jednym z nich może być wizyta na targu staroci. Można się na nim zetknąć się zarówno ze sztuką jak i z antykami. Jakie skarby można znaleźć na targu? 

Bazary to miejsce, w którym natrafić można na niejedną perełkę kolekcjonerską. To także okazja, by dać drugie życie przedmiotom, których sami już nie używamy. Z czego słyną pchle targi? 

– Mam tu stare zegarki, bagnety i wiele innych. Ludzie chętnie kupują, ale jeszcze chętniej negocjują cenę. Każdy chce dostać wypatrzony przedmiot jak najtaniej. Często przychodzą po coś do wystroju mieszkań np. kredensy czy kominki. Zainteresowaniem cieszą się też krzesła, stoły, komody, lampy witrażowe i stare maszyny do szycia. To są rzeczy wyjątkowe. Nie można kupić ich w sklepach. Muszą być piękne dla oczu, żeby człowiek poczuł, ile są warte  mówi jeden ze sprzedawców. 


Posłuchaj

4:07
Skarby z targu staroci (Trójka do Trzeciej)
+
Dodaj do playlisty
+

 

śmietnik meble krzesła Shutterstock 1200.jpg
Meblowe perełki ze śmietnika. Co można znaleźć w zsypie?

Kto najczęściej odwiedza bazar? 

 Przeważnie są to ludzie starsi i młodzież. Młodzi szukają patriotyków i militariów. Zdarzają się wśród nich kolekcjonerzy, którzy mają specjalne wymagania. Osoby starsze natomiast często szukają mebli. Nieraz słyszę, że wyprowadzają się na wieś i chcą tam mieszkać w starym stylu  zauważa jeden z handlarzy.  Lubię chodzić, oglądać i szukać okazji. Zawsze coś wpadnie w oko  dodaje przechodzień.

Wykopki pchli targ giełda staroci w kozach / Wykopki w poszukiwaniu Historii

Miejsca wartościowe?

– Targi staroci to doskonała okazja, by podzielić się swoimi zbiorami. To rzeczy, których nie kupimy w sklepach. Takie miejsca stanowią prawdziwą gratkę dla kolekcjonerów, osób, które lubią się wyróżniać lub interesują aranżacją wnętrz. Z łatwością można znaleźć tam stare meble czy elementy wyposażenia, które obecnie na powrót cieszą się popularnością  podsumowuje Bogdan Górski, sprzedawca antyków.

Bazar na Kole - co kupiliśmy i czy warto jeździć na targi staroci / Wnętrza Zewnętrza 

Na większości bazarów można rozłożyć swoje rzeczy zupełnie za darmo. W niektórych przypadkach wymagana jest jednak zgoda organizatora wydarzenia.

*** 

Tytuł audycji: Trójka do trzeciej
Prowadzi: Piotr Łodej
Autor materiału: Paweł Turski
Data emisji: 22.03.2021
Godzina emisji: 12.33

zch


Polecane