Akcja charytatywna "Trójka pomaga". Licytacja przeniosła się do internetu

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Akcja charytatywna "Trójka pomaga". Licytacja przeniosła się do internetu
Piotr Łodej i Witold LazarFoto: Wojciech Dorosz/PR

46 tysięcy złotych – tyle wylicytowano podczas trwającej sześć godzin internetowej części akcji "Trójka pomaga". Dzięki hojności słuchaczy najwięcej – bo niemal 10 tysięcy udało się zebrać za wieczne pióro i złotą broszkę od Pary Prezydenckiej. Za 8 tysięcy złotych wylicytowano koszulkę Roberta Lewandowskiego, a za 5 tysięcy złotych - udział w locie szkoleniowym policyjnym śmigłowcem! Dalsza część licytacji przeniosła się do internetu, na stronę trojkapomaga.pl. Licytować można tam na przykład szkolenia prowadzone przez byłych komandosów czy dzieła sztuki. 

Dary na licytację przekazali m.in. Para Prezydencka, premier Mateusz Morawiecki, Robert Lewandowski i Iga Świątek. Wśród licytujących w tym roku znaleźli się przede wszystkim prywatni darczyńcy, którzy zdecydowali się wesprzeć naszą akcję mimo trudnej sytuacji związanej z pandemią. Najważniejszym celem akcji było zwrócenie uwagi na los podopiecznych Fundacji Pomocy Wdowom i Sierotom po Poległych Policjantach, co udało się nam osiągnąć.


Aukcja na stronie trojkapomaga.pl - potrwa do wtorkowego wieczoru (22 grudnia). 

Wśród niezwykłych przedmiotów podarowanych na licytację przez znane osobistości i przyjaciół Trójki są m.in. wieczne pióro i złota broszka od Pary Prezydenckiej, koszulka Roberta Lewandowskiego z autografem z meczu Polska-Bośnia i Hercegowina, sukienka oraz czapka z autografem od Igi Świątek, klubowa koszulka Marcina Gortata czy obrazy Bogny Jarzemskiej-Misztalskiej i Dariusza Milińskiego. Z pełną listą i opisem darów przeznaczonych na licytację zapoznać się można na stronie trojkapomaga.pl. Aukcję wspierają również inne anteny Polskiego Radia: Jedynka, Czwórka, Polskie Radio 24 oraz portal polskieradio.pl


Posłuchaj

1:36:07
"Trójka pomaga". Tak licytowali słuchacze (Audycja specjalna/Trójka)
+
Dodaj do playlisty
+

 

Pozostałe jeszcze aukcje można śledzić na stronie trójkapomaga.pl 

Posłuchaj

1:13
Podsumowanie niedzielnej aukcji "Trójka pomaga" (Serwis informacyjny Trójki)
+
Dodaj do playlisty
+

 

– Polskie Radio zawsze stara się być blisko tych, którzy potrzebują pomocy i wsparcia. Właśnie w taki sposób rozumiemy naszą misyjną działalność, dlatego często i chętnie włączamy się w akcje charytatywne – takie, jak specjalna, przedświąteczna licytacja w Trójce na rzecz wdów i sierot po poległych policjantach. Mam nadzieję, że środki zebrane w jej trakcie sprawią, że najbliższe święta Bożego Narodzenia będą dla tych rodzin choć trochę lepsze, a Nowy Rok przyniesie im więcej spokoju i nadziei – mówi Agnieszka Kamińska, Prezes Zarządu Polskiego Radia.


tp3.jpg
"Trójka pomaga" - licytacje w sieci
Filiżanka Premiera, płyta z muzyką Moniuszki od Marszałka Senatu czy pióro i długopis od Marszałek Sejmu? Wciąż można je kupić na specjalnej stronie internetowej: trojkapomaga.pl.

Aukcję na antenie prowadzili w niedzielę dziennikarze Trójki: Witold Lazar i Piotr Łodej

Słuchacze, którzy zechcą bezpośrednio przekazać pieniądze na Fundację Pomocy Wdowom i Sierotom po Poległych Policjantach, mogą to zrobić, wpłacając dobrowolne sumy na konto bankowe: PKO BP VI O/Warszawa nr 74 1020 1068 0000 1802 0059 9167.

Całkowity dochód z charytatywnej akcji "Trójka pomaga" wesprze Fundację Pomocy Wdowom i Sierotom po Poległych Policjantach. 


Polecane