"Supernova": bardzo wyczerpujący projekt

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
"Supernova": bardzo wyczerpujący projekt
Kadr z filmu "Supernova" Bartosza KruhlikaFoto: mat. promocyjne

Tegoroczna edycja 28. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego EnergaCamerimage z powodu pandemii w całości odbywa się wirtualnie. Do soboty w sieci można oglądać festiwalowe filmy i uczestniczyć w spotkaniach z ich twórcami.


dwóch papieży 1200.jpg
Camerimage. Filmowi goście Trójki

Jednym z filmów prezentowanych w konkursie polskich filmów fabularnych jest "Supernova" - debiut reżyserski Bartosza Kruhlika ze zdjęciami Michała Dymka. Jak przyznaje operator, to był bardzo wyczerpujący projekt.


Posłuchaj

4:13
Operator Michał Dymek o pracy przy filmie "Supernova" Bartosza Kruhlika (Fajny film/Trójka)
+
Dodaj do playlisty
+

– Wspominam pracę przy tym filmie jako bardzo intensywny czas: mieliśmy mało czasu na zrealizowanie tej emocjonującej historii. Dużo godzin i dni spędziliśmy na obmyślaniu, jak efektywnie zrealizować wszystkie nasze pomysły. Praca operatora sprowadzała się do szczegółowej organizacyjnej pracy i od tego zaczynaliśmy – opowiada Michał Dymek.

– Na planie nie było czasu, żeby myśleć o jakichkolwiek innych problemach – trzeba było realizować plan. Kamera z ręki jako główne narzędzie do opowiadania tej historii, liczenie na szczęście pogodowe (mieliśmy je!)... To było naprawdę wyczerpujące – podsumowuje autor zdjęć.

Supernova – zwiastun/YouTube forumfilmpoland


***

Tytuł audycji: Fajny film
Autor: Ryszard Jaźwiński
Gość: Michał Dymek (autor zdjęć, operator "Supernova")
Data emisji: 16.11.2020
Godzina emisji: 12.45

pr

Polecane