"Banksterzy": młode małżeństwo w pułapce frankowego zadłużenia

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
"Banksterzy": młode małżeństwo w pułapce frankowego zadłużenia
Antoni Królikowski z filmie "Banksterzy" Marcina ZiębińskiegoFoto: mat. promocyjne

Za tydzień do kin wchodzi dramat "Banksterzy" w reżyserii Marcina Ziębińskiego poruszający problem frankowiczów – osób, które swego czasu wzięły kredyt hipoteczny we frankach szwajcarskich. Kiedy doszło do kryzysu na rynku i gwałtownej zmiany kursu, wpadły w pułapkę zadłużenia. 

Główną rolę w "Banksterach" młodego męża i ojca rodziny, gra Antoni Królikowski. Ta rola diametralnie różni się od wcześniejszych kreacji Królikowskiego, który był wręcz nazywany "rozbójnikiem polskiego kina". Ale aktor jest z niej zadowolony: – Muszę przyznać, że była to miła odmiana – mówi w rozmowie z Ryszardem Jaźwińskim. – Aktorzy lubią role bad boyów, granie ich jest fascynujące, ale też mocno wyczerpujące – tłumaczy.


Posłuchaj

47:44
Antoni Królikowski o pracy w czasie pandemii i o filmie "Banksterzy" w którym gra jedną z głównych ról (Trójkowo, filmowo)
+
Dodaj do playlisty
+

Ponadto rola w "banksterach" miała też wyjątkowy aspekt osobisty: – W mojej rodzinie było kilka takich przypadków, więc na planie pojawiałem się z wyjątkową satysfakcją. Miałem świadomość, że to co robimy, ma duże znaczenie nie tylko dla nich, ale też dla setek tysięcy oszukanych osób – mówi aktor.

– Teraz w polskim kinie pojawiają się poruszające, prawdziwe historie, ale jednak ciekawy jestem, jak to będzie z "Banksterami"? Czy teraz, w dobie pandemii, ludzie odważą się przyjść na nie do kina? – zastanawia się Antoni Królikowski.  

BANKSTERZY – oficjalny zwiastun/YotuTube KinoSwiatPL


Ponadto w audycji: 

  • 36. Warszawski Festiwal Filmowy (9-18.10.2020) – spotkanie ze Stefanem Laudynem, dyrektorem festiwalu – szczegóły programowe, premiery festiwalowe;
  • 11. Festiwal Krytyków Sztuki Filmowej "Kamera Akcja" w Łodzi (15-18.10.2020) – rozmowa z Malwiną Czajką, dyrektorką wydarzeń festiwalowych – zapowiedzi programowe;
  • aktualności filmowe;
  • muzyka filmowa.

***
Tytuł audycji: Trójkowo, filmowo
Prowadzi: Ryszard Jaźwiński
Goście: Antoni Królikowski (aktor), Stefan Laudyn (dyrektor 36. Warszawskiego Festiwalu Filmowego), Malwina Czajka (11. Festiwal Krytyków Sztuki Filmowej "Kamera Akcja")
Data emisji: 10.10.2020
Godzina emisji: 16.05

pr

Polecane