Turniej łgarzy w Bogatyni. Tytuł Króla Łgarzy 2020 przyznany!

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Turniej łgarzy w Bogatyni. Tytuł Króla Łgarzy 2020 przyznany!
37. Turniej Małych Form Satyrycznych w Bogatyni Foto: mat. prasowe

W sobotę 12 września 2020 r. w sali widowiskowej Bogatyńskiego Ośrodka Kultury odbył się 37. Ogólnopolski Finał Turnieju Małych Form Satyrycznych. Kabarety i soliści wyłonieni w półfinałach walczyli o tytuł Króla Łgarzy 2020. 

Uroczyście informujemy, że tegorocznym zwycięzcą wybranym przez jury w składzie: Natalia Grzeszczyk, Bożena Mazowiecka, Marlena Justyńska, Jan Tomków, Henryk Izydorczyk i Artur Skrzęta został kabaret Trzecia Strona Medalu z Krakowa.

37. Turniej Małych Form Satyrycznych Bogatynia 2020 37. Turniej Małych Form Satyrycznych Bogatynia 2020

Za zdobycie pierwszego miejsca Królowie Łgarzy otrzymali Nagrodę Główną w wysokości 3500 zł ufundowaną przez Urząd Miasta i Gminy Bogatynia, nagrodę rzeczową w postaci statuetki Kozła autorstwa Tomasza Krzpieta z Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie – ufundowaną przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Wyróżnienie finansowe za "Balladę o buciku" w wysokości 500 zł ufundowane przez Urząd Miasta i Gminy Bogatynia otrzymała grupa On On On z Warszawy. Wyróżnienie finansowe w wysokości 1000 zł otrzymał Szymon Łątkowski z Poznania.

Nagrodę Publiczności w wysokości 3000 zł ufundowaną przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Kulturowego, Telewizję Regionalną TVT ze Zgorzelca oraz Bogatyński Ośrodek Kultury i statuetkę "Szczupłego Andrzeja" autorstwa Tomasza Krzpieta z Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie ufundowaną przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Kulturowego zdobył kabaret Trzecia Strona Medalu z Krakowa.

37. Turniej Małych Form Satyrycznych w Bogatyni  Foto: mat. prasowe 37. Turniej Małych Form Satyrycznych w Bogatyni Foto: mat. prasowe

W konkursie na Tekst Satyryczny jury w składzie: Natalia Grzeszczyk, Artur Andrus, Zdzisław Justyński, Łukasz Szwed, Stanisław Zygmunt, postanowiło, iż tytuł Księcia Łgarzy 2020, nagrodę finansową w wysokości 1500 zł, ufundowaną przez Stowarzyszenie Turnieju Małych Form Satyrycznych, statuetkę "Złotego Kosy 2020" autorstwa Tomasza Krzpieta z Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie otrzymuje Maciej Kwiatkowski z Krakowa za tekst "W Zębodłubie". Dwie II nagrody ex eaquo ufundowane przez Stowarzyszenie Małych Form Satyrycznych w wysokości 750 zł trafiły do Agaty Biłas za tekst "Metoda" oraz Marcina Królikowskiego za tekst "Kogucik czy kurka".


Zbigniew Zamachowski Foto: mat. prasowe Zbigniew Zamachowski Foto: mat. prasowe

***

37. Finał Turnieju Małych Form Satyrycznych tradycyjnie reżyserował i poprowadził Artur Andrus, a gwiazdą tegorocznej imprezy był Zbigniew Zamachowski, obchodzący w tym roku 40-lecie pracy artystycznej. Wykonał program artystyczny występując w duecie z pianistą Romanem Hudaszkiem. Już 37. raz Bogatynia stała się polską stolicą uśmiechu i dobrego humoru, goszcząc na deskach Bogatyńskiego Ośrodka Kultury najlepszych satyryków z całej Polski. Gratulujemy wszystkim laureatom imprezy i serdecznie dziękujemy publiczności za przybycie i wspólną zabawę. I, jak się wszystko dobrze ułoży do zobaczenia za rok?


GŁÓWNY PATRON MEDIALNY:

Program III Polskiego Radia S.A.


(mat. prasowe)

Polecane