Internetowa konwencja Demokratów. Ekspert: zdalna formuła zmniejsza siłę oddziaływania

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Internetowa konwencja Demokratów. Ekspert: zdalna formuła zmniejsza siłę oddziaływania
Fragment Krajowej Konwencji Demokratów, którą prowadzi amerykańska aktorka Eva LongoriaFoto: PAP/EPA/DEMOCRATIC NATIONAL CONVENTION HANDOUT

- Konwencje Republikanów i Demokratów są mocno reżyserowanymi przedsięwzięciami. Wiadomo już wcześniej, jaki będzie ich wynik – powiedział w Programie 3 Polskiego Radia Andrzej Dąbrowski, ekspert Polskiego Instytutu Spraw Międzynarodowych.

W poniedziałek w Milwaukee w stanie Wisconsin rozpoczęła się Krajowa Konwencja Demokratów (DNC). Wydarzenie zainaugurowała przysięga wierności fladze USA oraz hymn Stanów Zjednoczonych. 

Czytaj więcej
1200.jpg
Wybory w USA. Ruszyła internetowa konwencja Demokratów

Podczas czterodniowego spotkania Joe Biden ma otrzymać nominację partii na kandydata na prezydenta Stanów Zjednoczonych, a Kamala Harris na wiceprezydenta. Na konwencji występują także byli lokatorzy Białego Domu, Bill Clinton, Barack Obama oraz ich żony, ale wszystko ze względu na pandemię odbywa się wirtualnie.

"Trump żyje wiecami"

Posłuchaj

8:12
Adam Dąbrowski o konwencji Partii Demokratycznej (Trójka/3 strony świata)
+
Dodaj do playlisty
+

Gość radiowej Trójki uważa jednak, że tegoroczna zdalna formuła konwencji, która jest spowodowana pandemią koronawirusa, "będzie miała mniejszą siłę oddziaływania na wyborców". – To widać w przestrzeni politycznej, że brak personalnych kontaktów osłabia relacje – mówił Andrzej Dąbrowski.

Czytaj więcej
trump 1200.jpg
Wybory w USA. Artur Wróblewski: sondaże są dla Trumpa bezwzględne

Ekspert ocenił również, że internetowa formuła spotkań jest bardziej na rękę Joe Bidenowi niż Donaldowi Trumpowi. – Biden jest politykiem, który poddaje się różnym gafom, a Trump żyje wiecami. On buduje swój image, prowadząc monologi do szerokiej publiczności. Jeżeli tego zabraknie, to obecny prezydent USA może wiele stracić – stwierdził gość Trójki.

Więcej w nagraniu.

***

Tytuł audycji: 3 strony świata
Prowadzi: Adrian Bąk
Gość: Andrzej Dąbrowski (PISM)
Data emisji: 18.08.2020
Godzina emisji: 16.45

jp/mk

Polecane