"Jeffrey Epstein: Obrzydliwie bogaty". Wszystkie zbrodnie księcia Nowego Jorku

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
"Jeffrey Epstein: Obrzydliwie bogaty". Wszystkie zbrodnie księcia Nowego Jorku
Kadr z serialu "Jeffrey Epstein: Obrzydliwie bogaty". Na zdjęciu Jeffrey Epstein i jego partnerka w zbrodni Ghislaine MaxwellFoto: mat. promocyjne

– Czteroodcinkowy miniserial "Jeffrey Epstein: Obrzydliwie bogaty" pokazuje, że pedofilia nie jest problemem tylko jednego środowiska – mówił Łukasz Adamski po seansie czteroodcinkowego miniserialu poświęconego tajemniczemu nowojorskiemu potentatowi, którego samobójstwo w celi więziennej stało się przedmiotem domysłów wśród zwolenników teorii spiskowych.

Posłuchaj

Prawdziwa twarz współczesnego Wielkiego Gatsby'ego (Adamski seryjny/Trójka)
+
Dodaj do playlisty
+

Zanim aresztowano go w 2019 roku, Jeffrey Epstein przez całe dekady molestował nastolatki, wykorzystując siatkę pomocników (w tym bywalczynię salonów Ghislane Maxwell), którzy pomagali mu dokonywać przestępstw i je tuszować. Epstein zaczynał skromnie, ale udało mu się okłamać i zmanipulować elity światowej finansjery. Zgromadził niewyobrażalny majątek, prowadząc międzynarodową siatkę handlu ludźmi i przemocy seksualnej. Ten seryjny przestępca seksualny w 2008 roku zawarł z rządem tajny układ, dzięki któremu mógł uniknąć dożywocia i nadal wykorzystywać kobiety. Mrożące krew w żyłach wyznania ofiar Epsteina stanowią główną oś narracji czteroodcinkowego serialu dokumentalnego "Jeffrey Epstein: Obrzydliwie bogaty" (tyt. oryg. "Jeffrey Epstein: Filthy Rich") w reżyserii Lisy Bryant. Niektóre z nich po raz pierwszy obnażają swoje emocjonalne blizny, chcąc w ten sposób powstrzymać zwyrodnialców, a także amerykański wymiar sprawiedliwości, przed zamknięciem ust kolejnemu pokoleniu.

"Jeffrey Epstein: Filthy Rich", reż. Lisa Bryant  (fot. mat. promocyjne) "Jeffrey Epstein: Filthy Rich", reż. Lisa Bryant (fot. mat. promocyjne)

– Jest to opowieść o kilku kobietach, które wpadły w sieć predatora z Nowego Jorku. Przez lata milczały, dewastując swoją psychikę i duszę. Gdy odważyły się wystąpić przeciwko otoczonemu sztabem najlepszych prawników milionerowi, on skończył na więziennym sznurze. Znów uciekł? A może uciekli ci, którzy korzystali z jego przestępczego procederu? – pyta autor audycji, mając na myśli m.in. byłego prezydenta USA Billa Clintona oraz syna brytyjskiej królowej – księcia Andrzeja. – Zwróćcie uwagę na twarz przesłuchiwanego Epsteina. Zobaczycie nie tylko bystrego i pewnego siebie socjopatę. Zobaczycie przedstawiciela elit, który był pewny, że za zielone banknoty może kupić sobie życie, jakiego tylko zapragnie. Przerażające – podsumowuje.

Netflix/Jeffrey Epstein: Filthy Rich | Official Trailer | Netflix

***

Tytuł audycji: Adamski seryjny
Prowadzi: Łukasz Adamski
Data emisji: 9.06.2020
Godzina emisji: 11.30

mat. prasowe/kr/gs

­

Polecane