Kompleksowe wsparcie osób z autyzmem. "Wspólny świat"

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Kompleksowe wsparcie osób z autyzmem.  "Wspólny świat"
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock.com/Lightspring

Stowarzyszenie "Wspólny świat" z Białej Podlaskiej od 12 lat niesie pomoc dzieciom i młodzieży autystycznej oraz wspiera rodziny, których członkowie zmagają się z autyzmem. 

Posłuchaj

"Wspólny świat" (Reportaż/Trójka)
+
Dodaj do playlisty
+

Obejmuje wsparciem prawie 200 osób z terenu Białej Podlaskiej oraz północnej części województwa lubelskiego.

Organizacja zatrudnia ponad 100 wykwalifikowanych specjalistów. Współpracuje aktywnie z ośrodkami we Francji i na Białorusi oraz białoruskim ministerstwem edukacji. Działa aktywnie w organizacji Autyzm-Polska zrzeszającej ponad 60 podmiotów z Polski, a od 2019 jest w komisji rewizyjnej tej organizacji. W Białej Podlaskiej buduje Centrum Pomocy Osobom z Autyzmem.

– To już jest kilkanaście lat działalności stowarzyszenia, które powstało w 2007 roku. To już jest pewnego rodzaju marka. Mieszkańcy Białej Podlaskiej na hasło "Wspólny świat" od razu wiedzą, że pomagamy dzieciom z autyzmem, wspieramy ich rodziny i budujemy pierwsze w Polsce centrum pomocy osobom z autyzmem – mówi jedna z założycielek stowarzyszenia.  

Tak ogromne przedsięwzięcie - obejmujące budowę mieszkań treningowych, szkoły, przedszkola oraz miejsc rekreacji i rehabilitacji – wymaga wielkich nakładów finansowych. 

***

Posłuchaj także innych reportaży emitowanych w Trójce >>>

***

Tytuł audycji: Reportaż w Trójce
Tytuł reportażu: "Wspólny świat"
Autorka reportażu: Jakub Tarka 
Data emisji: 14.01.2020
Godzina emisji: 18.43

kw

Polecane