Trójka na festiwalu Marii Czubaszek "Cały Kazio" w Polanicy-Zdroju

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Trójka na festiwalu Marii Czubaszek "Cały Kazio" w Polanicy-Zdroju
Festiwal Marii Czubaszek "Cały Kazio"Foto: mat. prasowe

Tradycyjnie, jak co roku, radiowa Trójka wybiera się w trakcie złotej polskiej jesieni do Polanicy-Zdroju, gdzie w dniach 11-13 października odbędzie się szósta już odsłona Festiwalu Marii Czubaszek "Cały Kazio".

Jego uczestnicy będą mogli tym razem wziąć udział m.in. w plenerowych wydaniach "Listy przebojów Programu 3""Markomanii" oraz "Myśliwieckiej 3/5/7". Gościem specjalnym wydarzenia będzie w tym roku Wojciech Karolak – wybitny muzyk jazzowy, kompozytor, pianista, klawiszowiec i saksofonista, prywatnie mąż niezapomnianej Marii Czubaszek.

Motywem przewodnim festiwalu jest wyśmiewanie głupoty i recepta na korzystanie z radości życia. Linia muzyczna wydarzenia to szeroko rozumiany jazz i piosenka z "tekstem ". – Festiwal jest wyjątkowym zjawiskiem na polskiej mapie kulturalnej. Z wielu powodów. Po pierwsze artystycznych – ponieważ pokazuje mistrzów wspaniałego, inteligentnego polskiego słowa, prezentuje cudownych muzyków i tworzy klimat zachwytu nad prawdziwą sztuką. Drugim powodem jest sama Polanica-Zdrój – jedna z polskich uzdrowiskowych perełek. Cywilizacyjny skok i związany z nim chaos XXI wieku popychają nas do niehigienicznego (w sensie intelektualnym i biologicznym) życia. A książka? A mądre słowo? A polski język? A nasza literacka tradycja? Stop! Trzeba się zatrzymać! Posłuchać! Pomyśleć – przecież to nie boli! Taki miał być w założeniu i jest w praktyce Festiwal Marii Czubaszek. Jestem przekonany, że siła spokoju i mądrość słowa jest ważniejsza niż cokolwiek innego – mówi Hirek Wrona – dziennikarz Trójki, DJ i pomysłodawca festiwalu.

Przez trzy dni Polanica-Zdrój będzie gościć polskich artystów kabaretowych oraz wokalistów i muzyków. W urokliwym kurorcie w Kotlinie Kłodzkiej nie zabraknie również dziennikarzy Programu 3 Polskiego Radia. W piątkowy wieczór 11 października z plenerowego studia przed Teatrem Zdrojowym nadana zostanie "Lista Przebojów Programu 3", a poprowadzi ją Marek Niedźwiecki (godz. 19.00-22.00). Dzień później, w sobotę 12 października, z tego samego miejsca wyemitowana zostanie również jego "Markomania" (godz. 11.00-13.00). Z mieszkańcami Polanicy-Zdroju, turystami i słuchaczami spotka się również Piotr Stelmach, który poprowadzi sobotnią audycję
"Myśliwiecka 3/5/7" (Teatr Zdrojowy, godz. 17.00-19.00).

Więcej informacji o imprezie na stronie www.festiwalczubaszek.pl.

(mat. prasowe)

Polecane