Janusz Kondratiuk i Dariusz Załuski prosto z Letniej Akademii Filmowej w Zwierzyńcu

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Janusz Kondratiuk i Dariusz Załuski prosto z Letniej Akademii Filmowej w Zwierzyńcu
Katarzyna Figura i Ryszard Jaźwiński przed projekcją filmu "Ubu Król" podczas 20. edycji Letniej Akademii Filmowej w Zwierzyńcu Foto: PAP/Wojtek Jargiło

Ryszard Jaźwiński nadawał prosto ze Zwierzyńca, gdzie trwa właśnie 20. Letnia Akademia Filmowa. Dziennikarz Trójki spotkał się z gośćmi festiwalu, reżyserem Januszem Kondriatukiem i Dariuszem Załuskim, autorem filmu "Ostatnia góra". 

Posłuchaj

20. Letnia Akademia Filmowa w Zwierzyńcu (Klub Trójki)
+
Dodaj do playlisty
+

W pierwszej części audycji gościem Ryszarda Jaźwińskiego był wybitny reżyser Janusz Kondratiuk, który opowiedział o swoim ostatnim filmie, planach na przyszłość i o wizycie w Zwierzyńcu.

– Wolność artystyczną osiąga się bardzo wcześnie. To jest z resztą nieszczęście wielu niespełnionych twórców dlatego, że spędzili dzieciństwo zastraszeni przez rodziców, dom, wojsko, kościół, szkołę – mówił w audycji Janusz Kondratiuk. – Pamiętam, że filmowców otaczały przepiękne dziewczyny. Też tak chciałem i dlatego poszedłem ze snobizmu czy z głupoty do tej szkoły filmowej. I tak już zostało – wspominał w audycji. 

W drugiej części dziennikarz Trójki spotkał się z Dariuszem Załuskim, reżyserem filmu "Ostatnia góra”. Produkcja opowiada o głośnej zimowej wyprawie Polaków na K2, którą przerwała tragedia pod Nanga Parbat.

***

Tytuł audycji: Klub Trójki
Prowadzi: Ryszard Jaźwiński 
Goście: Janusz Kondratiuk (reżyser), Dariusz Załuski (reżyser)
Data emisji: 14.08.2019
Godzina emisji: 21.09

kw

Polecane