Katowice w rytmie Męskiego Grania. Trójka będzie na miejscu!

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Katowice w rytmie Męskiego Grania. Trójka będzie na miejscu!
Męskie Granie 2017 w KatowicachFoto: Damian Kramski

Duet Mazolewski/Porter, projekt specjalny Tribute to 2+1: Ania Rusowicz + Goście, Maria Peszek i Męskie Granie Orkiestra – to tylko część artystów, którzy już 10 sierpnia zagrają w Katowicach podczas dziesiątej edycji trasy Męskie Granie.

Publiczność usłyszy nie tylko najlepszą polską muzykę, ale będzie miała także okazję obcować ze sztuką w różnorodnej postaci – m.in. dzięki instalacji artystycznej przygotowanej przez kolektyw PanGenerator.

Męskie Granie 2019

Trasa Męskie Granie świętuje w tym roku swoje dziesięciolecie. Specjalnie na tę wyjątkową edycję przygotowanych zostało wiele muzycznych i artystycznych niespodzianek. W Strefie Kultury wystąpią dwie bezkompromisowe postaci – duet Mazolewski/Porter, któremu udało się połączyć klasykę z nowoczesnością, a rockowego pazura z jazzową wirtuozerią i bluesowym duchem. Publiczność porwą z pewnością także Ralph Kaminski, który zaprezentuje utwory z ostatniej płyty, oraz eklektyczne Lao Che. Po dwóch latach na scenę Męskiego Grania powróci jedna z najbardziej wyrazistych artystek w Polsce – Maria Peszek, która wykona materiał wybrany specjalnie na tegoroczną trasę. W Katowicach swój solowy koncert będzie miał jeden z liderów tegorocznej Męskie Granie Orkiestry – Ørganek.

Na Śląsku usłyszeć będzie można także projekt specjalny, przygotowany specjalnie na katowicką odsłonę trasy. Czerpiąca inspiracje z lat 60. i 70. Ania Rusowicz postanowiła wziąć na warsztat utwory zespołu 2+1, którym nadała nowoczesnego sznytu. Ani w Katowicach towarzyszyć będą m.in. Maria Sadowska, Bela Komoszyńska, Marcelina, Grubson, Czesław Mozil i Mrozu.

Wielu wrażeń dostarczą także muzycy grający na scenie Ż, na której wystąpią artyści mniej znani szerszej publiczności. W Katowicach zagrają: zespół Bibobit – laureat konkursu Męskie Granie Young, jednoosobowy projekt Pauliny, która komponuje, robi bity, gra na gitarze, pisze i śpiewa teksty – The Pau, elektroniczno-gitarowy duet Bluszcz oraz Kasia Lins, wykonująca nostalgiczny alt-pop z wyraźnie słyszalnymi wpływami soulu i rocka.

Z pewnością najbardziej wyczekiwanym koncertem będzie występ zespołu Męskie Granie Orkiestra w składzie: Nosowska, Igo, Organek i Zalewski. Na scenie towarzyszyć będzie im jeszcze pięciu muzyków: Marcin Macuk, Michał "Fox" Król, Piotr Pawlak, Michał "Malina" Maliński oraz Bartek Pająk. Zespół wykona m.in. singiel promujący tegoroczną trasę – "Sobie i Wam".

Podczas koncertu w Katowicach publiczność będzie mogła nie tylko posłuchać doskonałej polskiej muzyki, ale także obcować z różnorodnymi formami sztuki. Z okazji specjalnej edycji trasy kolektyw PanGenerator przygotował inspirowany muzyką projekt artystyczny. Dodatkowo, na potrzeby tegorocznej odsłony stworzona została wyjątkowa oprawa wizualna oraz muzeum Męskiego Grania.

Męskie Granie – więcej informacji >>>

Trójka będzie obecna na miejscu koncertu już dzień wcześniej. W piątek (9 sierpnia) ze Strefy Kultury nadamy audycję "Offensywa" (godz. 23.05-0.00). W sobotę (10 sierpnia) – w dniu wydarzenia – zapraszamy do słuchania "Myśliwieckiej 3/5/7" (godz. 17.05-19.00). W audycjach wywiady i muzyka artystów, którzy rozpoczną tegoroczną edycję Męskiego Grania.

Do słuchania zapraszają Anna Gacek i Piotr Stelmach.

(mat. promocyjne)

Polecane