Wokół Męskiego Grania. Rozmowa z Tomaszem Organkiem oraz Igo

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Wokół Męskiego Grania. Rozmowa z Tomaszem Organkiem oraz Igo
Lato z Radiem Festiwal Foto: Darek Kawka/Polskie Radio

Męskie Granie 2019 zbliża się coraz większymi krokami. Z tej okazji rozmawialiśmy z Tomaszem Organkiem oraz Igorem Walaszkiem, czyli Igo.

Posłuchaj

Rozmowa z Tomaszek Organkiem oraz Igo (Myśliwiecka 3/5/7/Trójka)
+
Dodaj do playlisty
+

Z Tomaszem Organkiem, który w latach 2016 i 2017 szefował Orkiestrze Męskiego Grania, Piotr Stelmach rozmawiał na temat idealnych jego zdaniem relacji, panujących w zespole.

– Wyznaję taką zasadę, że jeżeli mamy stworzyć coś trwalszego, to najpierw musimy być na tym samym poziomie wrażliwości i duchowości. Przede wszystkim musimy dogadywać się jako ludzie. To jest podstawa wszelkiej współpracy. Nie robimy w wykończeniówce, tylko w materii bardzo wrażliwej. Zwracam uwagę na wspólne relacje, na to jakim kto jest człowiekiem, na ile ma rozbudowaną duchowość, ale też jak potrafi zachowywać się w sytuacjach stresowych, trudnych – mówił Tomasz Organek.

Igo jest wokalistą, który w swojej twórczości często nawiązuje do swojej fascynacji soulem.

– Do tej muzyki jest mi najbliżej. Dążę do tego, żeby kiedyś mieć analogowe studio w domu i mikrofon, do którego będę mógł śpiewać z drugiego pomieszczenia, gdzie on będzie gdzieś daleko ustawiony i tak będzie zgarniał cały mój głos i do tego, żeby nagrywać na taśmę. Taka muzyka ma duszę i to kocham w niej najbardziej – opowiadał Piotrowi Stelmachowi Igo.

Jak Tomasz Organek wspomina ubiegłoroczne koncerty Męskiego Grania? Skąd wzięła się niepowtarzalna chrypka w głosie Igo? Odpowiedzi na te pytania znajdą Państwo, słuchając dołączonego nagrania.

***

Tytuł audycji: Myśliwiecka 3/5/7
Prowadzi: Piotr Stelmach
Gość:
Tomasz Organek (muzyk), Igor "Igo" Walaszek (muzyk)
Data emisji: 6.07.2019
Godzina emisji: 18.08

kr/ml/kw

Polecane