Sport bez ograniczeń, czyli "EXTRAsprawni"

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Sport bez ograniczeń, czyli "EXTRAsprawni"
Zdjęcie z wystawy "EXTRAsprawni"Foto: Avalon Extreme/mat. prasowe

W ramach projektu Avalon Extreme powstała wystawa "EXTRAsprawni", pokazująca osoby z niepełnosprawnościami uprawiające sporty ekstremalne. Wystawa została zaprezentowana w Warszawie, a następnie ruszyła w Polskę.

Posłuchaj

Sporty ekstremalne dla niepełnosprawnych, czyli Avalon Extreme (Czas niezwykły/Trójka)
+
Dodaj do playlisty
+

Inicjatywa ma na celu promocję sportów ekstremalnych wśród osób z niepełnosprawnością, a co za tym idzie, łamanie stereotypów i angażowanie osób niepełnosprawnych do podejmowania aktywności fizycznej. Jej twórcami są Tomasz Biduś – członek Kadry Narodowej rugby na wózkach oraz fotograf Wojciech Artyniew, który uwiecznił sportowe zmagania członków projektu.

– Od zawsze zajmuje się fotografią sportową. Język sportu jest tak samo uniwersalny dla piłki nożnej, lekkoatletyki czy rugby na wózkach. Czasem ciężko jest wyrazić pewne emocje słowami, a emocje wyrażane przez sport są uniwersalne. Mam nadzieję, że to, co się dzieje na boisku, jest dobrze widoczne na moich zdjęciach - tak Artyniew opisuje swoje wrażenia ze spotkania z niepełnosprawnymi sportowcami.

Jak doszło do tej niezwykłej współpracy? Zapraszamy do wysłuchania dołączonej audycji, w której mówimy także o ambasadorach projektu Avalon Extreme. Jeden z nich – Szymon Klimza, w rozmowie z Kubą Witkowskim, opowiada o życiu po wypadku i mało znanych dyscyplinach sportowych, które mogą uprawiać niepełnosprawni.

Ponadto, w cyklu "Na wyciągnięcie ręki" – II Forum Wizja Rozwoju, podczas którego będzie mowa o CSR (społeczna odpowiedzialność biznesu), które odbędzie się w gdyńskiej Akademii Marynarki Wojennej w dniach 24-25 czerwca.

***

Tytuł audycji: Czas niezwykły
Prowadzi: Elżbieta Korczyńska 
Autor materiału dodatkowego: Kuba Witkowski
Goście: Tomasz Biduś (koordynator Avalon Extreme, członek Kadry Narodowej, uczestnik Mistrzostw Europy i Świata w rugby na wózkach, mistrz Polski w rugby na wózkach, trener drużyny Avalon Extreme Rugby i instruktor sportu osób niepełnosprawnych), Wojciech Artyniew (fotograf Avalon Extreme)
Data emisji: 10.06.2019 
Godzina emisji: 23.07

kr/ml

Polecane