Miką Urbaniak i Victorem Daviesem: celebrujemy pop

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Miką Urbaniak i Victorem Daviesem: celebrujemy pop
Mika Urbaniak i Victor DaviesFoto: mat. promocyjne

Goście Marka Niedźwieckiego odwiedzili Trójkę, by opowiedzieć o swojej najnowszej płycie "Art Pop".

Posłuchaj

Mika Urbaniak i Victor Davies o płycie "Art Pop" (Markomania/Trójka)
+
Dodaj do playlisty
+

– Poznaliśmy się dzięki Smolikowi – wspomina Mika Urbaniak. – Do Polski przyjeżdżam od wielu lat, interesujące jest obserwowanie zmian, jakie tu zachodzą – dodaje Victor Davies.  

Czy, zdaniem Victora, dobór utworów na płytę był trudny? Co na tym albumie najbardziej podoba się Mice? Zapraszamy do wysłuchania dołączonego nagrania audycji.

***


Okładka płyty "Art Pop" Miki Urbaniak i Victora Daviesa Okładka płyty "Art Pop" Miki Urbaniak i Victora Daviesa

Album "Art Pop" Miki Urbaniak i Victora Daviesa to nowa odsłona popularnych, znanych wszystkim utworów w szalonych, zaskakujących aranżacjach. Piosenki Prince'a, Stereophonics, Rihanny, Kings Of Leon, Guns N' Roses i innych gigantów nabrały dzięki Mice i Victorowi nowych znaczeń, zyskały nowe życie i energię. Płyta "Art Pop" to fascynująca mieszanka rapu, funku i elektroniki, zabawa sztuką (do płyty dołączona jest książeczka z reprodukcjami neoimpresjonistycznych obrazów Victora Daviesa) i twórcze poszukiwanie nowych brzmień.

W muzycznym związku Miki Urbaniak i Victora Daviesa od zawsze istniał podział obowiązków. Mika była artystką, a Victor odpowiadał za produkcję muzyczną. Podczas pracy nad albumem "Art Pop", który ukazał się 10 maja, role zmieniły się za sprawą legendarnego Quincy'ego Jonesa. Najpierw Mika wystąpiła z Quincym Jonesem i jego big bandem na scenie. Później Mika i Victor spotkali się z geniuszem i chłonęli jego fascynujące opowieści, m.in. o współpracy z Frankiem Sinatrą i Michaelem Jacksonem. Wreszcie zaprezentowali mu pierwszy i jedyny wówczas utwór zaśpiewany wspólnie. Quincy zapytał wówczas, czy kiedykolwiek myśleli o stworzeniu całego albumu śpiewanego na dwa głosy. Ze zdziwieniem muzycy odpowiedzieli, że nigdy nie przeszło im to nawet przez myśl. Mistrz skwitował to słowami: "Jesteście szaleni. Zróbcie to. Zróbcie to jak najszybciej". Tak się właśnie stało.

Płyta, która została zainspirowana tą rozmową, nawiązuje zarówno do sztuki, jak i muzyki. W książeczce do albumu można obejrzeć neoimpresjonistyczne obrazy Victora Daviesa, które idealnie komponują się z mocnym brzmieniem albumu. A składają się na niego popularne utwory z różnych gatunków w unikalnych interpretacjach Miki i Victora.

***

Tytuł audycji: Markomania
Prowadzi: Marek Niedźwiecki
Goście: Mika Urbaniak (wokalistka) i Victor Davies (muzyk) 

Data emisji: 11.05.2019
Godzina emisji: 11.17

mat. prasowe/mk

Polecane