Świąteczne premiery kinowe

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Świąteczne premiery kinowe
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Satyrenko/Shutterstock

Już za chwilę, już za momencik rozpoczną się Święta Bożego Narodzenia. Jednak co zrobić, by nie siedzieć całe dnie przy stole? Oczywiście – pójść do kina!

Posłuchaj

Świąteczne premiery kinowe (Fajny film/Trójka)
+
Dodaj do playlisty
+

Okres okołoświąteczny obfituje w wiele premier kinowych. Jedną z nich jest powrót enigmatycznej niani Mary Poppins. W główną bohaterkę wcieliła się Emily Blunt, która 14 lat temu debiutowała w filmie Pawła Pawlikowskiego "Lata miłości". – Mary Poppins i tym razem pomoże wyjść bohaterom z niejednej opresji. Ta familijna propozycja jest wypełniona magią i muzyką – mówi Ryszard Jaźwiński.

Kolejną premierą jest "Aquaman". Tytułowy bohater to syn królowej mitycznej Atlantydy, a jego misją jest ochrona całego świata. Miota się on jednak między nieustannie pustoszącym morza światem ponad powierzchnią, a mieszkańcami Atlantydy dążącymi do wszczęcia buntu.

Propozycją dla najmłodszych widzów jest "Królowa Śniegu po drugiej stronie lustra". W świecie rządzonym przez czary, Gerda jest jedną z niewielu osób, które nie posiadają magicznych zdolności. Dziewczynka nie zraża się i pomaga rodzicom i bratu prowadzić sklepik z zaklęciami. Jednak okrutny król Harald, wróg wszystkiego co magiczne, zsyła jej rodzinę do Krainy Luster. Nieoczekiwanie, jedyną osobą mogącą pomóc Gerdzie w niebezpiecznej misji staje się jej odwieczna rywalka – oziębła i tajemnicza Królowa Śniegu.

W drugi dzień Świąt będą miały swoje premiery jeszcze dwie produkcje. Fani komedii romantycznych będą mogli się wybrać na rodzimą produkcję "Pech to nie grzech". Główną bohaterką jest młoda bizneswoman nie ma szczęścia z mężczyznami. W filmie zobaczymy m.in. Marię Dębską, Mikołaja Roznerskiego i Krzysztofa Czeczota. Drugim filmem jest animacja "Spider-Man Uniwersum". Jest to wariacja na temat głównego bohatera. Herosów ekranu, zawrotnego tempa, feerii kolorów i częstych zwrotów sytuacyjnych z pewnością nie zabraknie.

Zapraszamy do wysłuchania dołączonej audycji.

***

Tytuł audycji: Fajny film
Autor: Ryszard Jaźwiński
Data emisji: 21.12.2018
Godzina emisji: 10.49

mat. prasowe/kg/ml

Polecane