Web Summit 2018, czyli nowe technologie i wielki biznes w Lizbonie

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Web Summit 2018, czyli nowe technologie i wielki biznes w Lizbonie
Web Summit 2018Foto: mat. prasowe

Web Summit to wydarzenie, na które zjeżdżają się najważniejsi ludzie z branż związanych z nowymi technologiami z całego świata. Konferencja po raz kolejny odbyła się w Lizbonie.

Posłuchaj

Odbyło się Web Summit 2018 w Lizbonie (Do Południa/Trójka)
+
Dodaj do playlisty
+

W konferencji co roku biorą udział również przedstawiciele polskich branż, które najszybciej przyjmują innowacje. – Najważniejszym tematem tegorocznego Web Summit, który był też tematem otwarcia, był dostęp do sieci. Obecnie odsetek ludzi z dostępem do internetu wynosi około 50 proc. populacji Ziemi i w tej chwili się on zatrzymał. To, że coś, co powinno wyrównywać szanse i demokratyzować dostęp do informacji, nagle jest dostępem tylko połowy ludzi na świecie. To było silne przesłanie twórcy internetu, Tima Bernersa-Lee, który założył Web Foundation. – mówi Michał Kazimierczak z agencji reklamowej Heart&Brain.


Web Summit 2018 Web Summit 2018

– Ważnym tematem, który był poruszany w wielu kontekstach był Blockchain i jakie szanse i jaka rewolucja może przynieść z nim. Chodzi o to, co może nam dać istnienie działającego w chmurze zdecentralizowanego rejestru wszystkich kontraktów i umów – od najbardziej banalnych, do wielkich i szczegółowych. Aktualnie, naszymi danymi zarządza kilka firm. Blockchain może być w przyszłości szansą na decentralizację tego i może dać nam większy wpływ na zarządzanie naszymi danymi – tłumaczy Sebastian Bryks, również z agencji Heart&Brain.

Jakie jeszcze ważne tematy były poruszane na tegorocznym Web Summit? Zapraszamy do słuchania dołączonej audycji.

***

Tytuł audycji: Do południa
Prowadzi: Hirek Wrona
Autor materiału: Jan Niebudek
Goście: Michał Kazimierczak i Sebastian Bryks (agencja reklamowa Heart&Brain)
Data emisji:
14.11.2018
Godzina emisji:
11.17

ml/kw

Polecane