Nie tylko Neptun, Stocznia i ulica Mariacka, czyli "Trójka wraca do korzeni" w Gdańsku

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Nie tylko Neptun, Stocznia i ulica Mariacka, czyli "Trójka wraca do korzeni" w Gdańsku
"Trójka wraca do korzeni" w GdańskuFoto: Polskie Radio

– Choć wszystkim kojarzy się głównie z morzem, historią najnowszą i zabytkami z czasów Wolnego Miasta, to wciąż definiuje się ono na nowo, jako ośrodek artystów, Kaszubów i… carillonistów – mówi Paulina Kozion, która w czwartek 27 września odwiedzi z reporterskim mikrofonem Gdańsk. A to wszystko w ramach popularnego radiowego cyklu "Trójka wraca do korzeni".   

Posłuchaj

Literacka dusza Gdańska (Co słychać w Trójce?)
+
Dodaj do playlisty
+

Program 3 Polskiego Radia kontynuuje reporterską podróż po Polsce. Od 2016 roku dziennikarze stacji z ul. Myśliwieckiej odwiedzili ponad 20 miast i miasteczek: Gołdap, Gdynię, Rabkę-Zdrój, Kłodzko, Toruń, Cieszyn, Płock, Leszno, Bieruń, Pelpin, Włocławek, Starogard Gdański, Białkę Tatrzańską, Lądek-Zdrój, Solinę, Krościenko, Żywiec, Kalisz, Kielce, Iławę, Kołobrzeg i Kraków. A w każdym miejscu, do którego zaglądają, opowiadają słuchaczom o tradycjach miasta i regionu, przybliżają ich specyfikę, wracają do ważnych dat i miejsc w historii.

Tak było również w czwartek 27 września w Gdańsku. Tego dnia na antenie Trójki nie brakowało ciekawostek o atrakcjach turystycznych, lokalnej kuchni i zwyczajach mieszkańców największego polskiego miasta nad Bałtykiem. Ponadto pojawiły się informacje o mało znanych wydarzeniach z historii i teraźniejszości stolicy województwa pomorskiego, a reporterka Programu 3 Polskiego Radia – Paulina Kozion –zaprosiła do rozmowy nie tylko turystów, ale również animatorów kultury i aktywistów – jednym słowem ciekawych ludzi, mieszkańców Gdańska.

Dziennikarka spotkała się również z carillonistami, czyli muzykami obsługującymi bardzo rzadkie i największe instrumenty na świecie, czyli zestrojone ze sobą dzwony, na których gra się za pomocą… klawiatury.

Relacje te zostały wyemitowane porannym i popołudniowym wydaniu "Zapraszamy do Trójki" i audycji "Do południa" o godz. 6.40, 7.40, 10.30, 16.20 i 17.20.

Akcja "Trójka wraca do korzeni" trwa cały czas. W następnych miesiącach Program 3 Polskiego Radia odwiedzi kolejne ciekawe miejsca w Polsce.


Polecane