Lato z Radiem Festiwal 2018 na antenie Trójki

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Lato z Radiem Festiwal 2018 na antenie Trójki
Plakat promocyjny wydarzenia "Lato z Radiem Festiwal 2019Foto: Polskie Radio

To była największa otwarta, niebiletowana impreza muzyczna wakacji, która 26 sierpnia odbyła się na gdyńskim Skwerze Kościuszki. Relacje, wywiady z gwiazdami i wszystkie koncerty transmitowane były przez anteny Polskiego Radia, w tym radiową Trójkę, i portal PolskieRadio.pl.

Posłuchaj

Gdynia się budzi (Zapraszamy do Trójki - ranek)
+
Dodaj do playlisty
+

Do uczestnictwa w tym unikatowym projekcie zaproszonych zostało 16 czołowych artystów polskiej sceny muzycznej. 26 sierpnia podczas całodniowego wydarzenia artyści zagrali na dwóch scenach. Na scenie Polski Top zaprezentowali się kolejno: Smolik / Kev Fox, Brodka, Kortez, Coma, Fisz Emade Tworzywo, Ørganek i Krzysztof Zalewski. Natomiast na scenie Idzie nowe zagrali: Oxford Drama, Król, Rebeka, Daria Zawiałow, xxanaxx, Tulia, MaJLo i Barbara Wrońska. 

Kierownictwo artystyczne nad Festiwalem objął Piotr Metz, który poprowadził to wydarzenie razem z dziennikarzami muzycznymi Polskiego Radia. Koncerty zapowiadali: Marcin Kusy i Paweł Sztompke z radiowej Jedynki, Anna Gacek, Agnieszka Szydłowska, Piotr Baron, Marek Niedźwiecki, Piotr Stelmach, Hirek Wrona i Tomasz Żąda z Trójki oraz Damian Sikorski i Ula Kaczyńska z Czwórki.

Na terenie Festiwalu powstały następujące strefy: Koncertowa, Familijna, Relaksu i Muzyki i to w nich od piątku 24 sierpnia można było spotkać dziennikarzy Polskiego Radia, którzy na żywo z Gdyni prowadzili audycje i przekazywali relacje na anteny: Jedynki, Trójki, Czwórki i Polskiego Radia 24.

Prowadzący znani słuchaczom z radiowych anten pojawili się również w studiach plenerowych poszczególnych Programów, z których nadawano audycje na żywo. W Strefie Familijnej zostało ulokowane studio radiowej Jedynki oraz Polskiego Radia Dzieciom, na Darze Pomorza pojawiło się studio Trójki, a w Strefie Relaksu przy Bulwarze Nadmorskim im. Feliksa Nowowiejskiego – Czwórki.

W piątek 24 sierpnia na antenie Trójki z Daru Pomorza można było usłyszeć m.in. Piotra Barona w audycji "LP Trójka" (10.00-12.00), Agnieszkę Szydłowską i "Fest Program" (godz.12.00-13.00), "W tonacji Trójki" (14.00-15.00), popołudniowe "Zapraszamy do Trójki" (16.00-19.00) oraz "Listę Przebojów Programu Trzeciego", którą poprowadził Marek Niedźwiecki (godz. 19.00-22.00).

<<< GALERIA: Trójka na pokładzie Daru Pomorza – piątek >>>

W sobotę 25 sierpnia w radiowej Trójce prosto z Daru Pomorza nadawaliśmy audycje: "Stacja Niepodległość" (godz. 9-10), "Markomania" Marka Niedźwieckiego (godz. 11.00-13.00), "Radiowy dom kultury" prowadzony przez Agnieszkę Szydłowską (godz. 13.00-15.00) i "Muzyczna Poczta UKF" Tomasza Żądy (godz. 16.00-17.00). O godzinie 22.00 rozpoczęło się before party "Trzy, cztery – gramy". Swoje sety zagrali: DJ Bert i DJ Harper z radiowej Czwórki oraz DJ Michał Margański i DJ Hirek Wrona z radiowej Trójki. Transmisji całości można było posłuchać w Programie 3 Polskiego Radia i w radiowej Czwórce.

<<< GALERIA: Trójka na pokładzie Daru Pomorza – sobota >>>

WIDEO: Jak wygląda nasze plenerowe studio na pokładzie Daru Pomorza? Paweł Kurek z portalu Polskiego Radia sprawdził, jaka atmosfera panuje na pokładzie żaglowca, jak również przed niedzielnym festiwalem

W dniu Festiwalu, czyli 26 sierpnia Katarzyna Stoparczyk z Programu 3 Polskiego Radia z Daru Pomorza poprowadziła "Zagadkową niedzielę" (9.00-10.00).

<<< GALERIA: Trójka na Lato z Radiem Festiwal 2018 – niedziela >>>

W poniedziałek 27 sierpnia Marek Niedźwiecki przygotował specjalne, trzygodzinne wydanie audycji "Do południa", w której podsumuje Lato z Radiem Festiwal.

Organizatorzy Lato z Radiem Festiwal: Polskie Radio i Miasto Gdynia. Partnerzy Festiwalu: PKO Bank Polski, Totalizator Sportowy Lotto, PKN Orlen, Poczta Polska i Telewizja Polska.

Więcej informacji na stronie: www.latozradiem.pl.

Polecane