Off Festival powstał na strychu

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Off Festival powstał na strychu
Artur RojekFoto: PAP/Paweł Jaskółka

Założyciel zespołu Myslovitz, wokalista i muzyk Artur Rojek opowiada o Off Festivalu w Katowicach. Festiwal powstawał na strychu, bo muzyk nie dysponował wówczas innym pomieszczeniem.

Posłuchaj

Artur Rojek o Off Festival (Kultura przy kawie/Jedynka)
+
Dodaj do playlisty
+

Festiwal wymyślał z żoną. - Mieliśmy tylko jedno biurko, siedzieliśmy naprzeciwko siebie i pracowaliśmy w tym czasie, kiedy mogliśmy pracować, czyli kiedy syn był w przedszkolu, albo szedł spać - wspomina. Jego zdaniem Off Festival to jeden z niewielu festiwali robionych z przeświadczeniem, że idea zarażania ludzi muzyką, prezentacji nowej muzyki jest najważniejsza. - Jest to festiwal od początku robiony przez fana dla fanów - deklaruje.

Muzyk opowiada na czym polega organizowanie festiwalu, i że to trudna sztuka, z czego na początku nie zdawał sobie sprawy. Na przestrzeni lat festiwal wyrobił sobie markę jednego z najważniejszych, co zaowocowało przyznaniem mu w 2012 roku w Holandii nagrody dla najlepszego festiwalu Europy średniego zasięgu.

A audycji również rozmowa muzykiem grającym na ulicach wielkich miast, zwłaszcza Katowic Mariusz Goli. On stworzył muzykę do filmu Beaty Dzianowicz "Odnajdę Cię".

Posłuchaj całej audycji.

***

Tytuł audycji: Kultura przy kawie

Prowadzi: Martyna Podolska

Goście: Artur Rojek (wokalista, muzyk, twórca Off Festivalu), Mariusz Goli (gitarzysta, kompozytor muzyki do filmu "Odnajdę Cię")

Data emisji: 4.08.2018

Godzina: 5.05

ag


Polecane