Magda Łazarkiewicz i Jan A.P. Kaczmarek okołofilmowo

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Magda Łazarkiewicz i Jan A.P. Kaczmarek okołofilmowo
Piotr ŁazarkiewiczFoto: PAP/Jan Bogacz

Tak się składa, że nazwiska gości tego wydania TPK kojarzą się nade wszystko z filmem i słusznie, ale nie film był głównym tematem audycji i z wielu innych powodów była ona nietypowa.

Posłuchaj

Festiwale w Jarocinie i Łodzi (Trójka pod księżycem)
+
Dodaj do playlisty
+

Po pierwsze – w studiu Trójki była z nami tylko Magda Łazarkiewicz, która wybiera się do Jarocina na festiwal, ale też nie sam festiwal nas interesował (choć pod Trójkowym patronatem), lecz… mural, który zostanie 15 lipca odsłonięty na ścianie kina w Jarocinie, a upamiętni on 10. rocznicę śmierci Piotra Łazarkiewicza. I my wspominaliśmy tego reżysera teatralnego, filmowego, przyjaciela młodych aktorów. Dlaczego Jarocin stał się impulsem do naszego spotkania? O tym opowiedzieliśmy, gdyż mural ma także swoją historię.


Transatlantyk 2018 Transatlantyk 2018

Z kolei Jan A.P. Kaczmarek był z nami, ale w studiu Radia Łódź. W Łodzi rozpoczyna się bowiem 8. Festiwal Transatlantyk, który jest nie tylko festiwalem filmu, lecz także idei oraz muzyki. I głównie o ideach oraz muzyce rozmawialiśmy. Każdego roku Transatlantyk ma inne hasło i ono ustawia debaty, które odbywają się podczas jego trwania. Jakie hasło padnie w tym roku? Po przerwie zostanie też ponownie wręczona na Transatlantyku nagroda Glocal Hero. Kto ją otrzyma? 


Jan A.P. Kaczmarek w studiu Radia Łódź, fot. Michał Weres Jan A.P. Kaczmarek w studiu Radia Łódź, fot. Michał Weres

Czy odbędą się w tym roku konkursy muzyczne? Która z "ikon" światowego kina i muzyki przybędzie do Łodzi? Kto będzie przygotowywał kolacje w Kinie Kulinarnym? W których miejscach podobno piękniejącej Łodzi zagości Transatlantyk? I w jakim stopniu my sprostaliśmy niełatwemu zadaniu, jakie postawiliśmy przed sobą w tym wydaniu TPK?

Zapraszamy do wysłuchania dołączonej audycji. 

Choć latem wybieramy morze, tym razem wyobraźnia poprowadziła nas do miejsc, które trudno skojarzyć z jakimkolwiek zbiornikiem wodnym.

***

Tytuł audycji: Trójka pod Księżycem
Prowadzi: Barbara Marcinik
Wydawca: Wojciech Dorosz
 
Data emisji: 13.07.2018
Godzina emisji: 0.04

Polecane