Piękno użyteczne

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Piękno użyteczne
CK Zamek w PoznaniuFoto: wb77/Shutterstock.com

Biennale Warszawa - CK Zamek- Milczenie syren - Rosław Szajbo - TO-EN

Zaczynamy, polecamy. W tym tygodniu Agnieszka Szydłowska wybiera koncerty / widowiska "Milczenie syren". To efekt współpracy Michała Pepola i Magdaleny Cieleckiej. Po serii warszawskich występów ruszają w trasę po Polsce! Agnieszka Obszańska proponuje wyprawę do Częstochowy i Miejskiej Galerii Sztuki. Celem jest wystawa "Rosław Szajbo. Piękno użyteczne".

Tu można posłuchać pierwszej godziny audycji >>>

Tu można posłuchać drugiej godziny audycji >>>

Naszym gościem jest Anna Hryniewiecka, dyrektorka CK Zamek w Poznaniu. To oczywiście pokłosie naszego Plebiscytu podsumowującego rok 2017! Wystawa „Frida Kahlo i Diego Rivera. Polski kontekst” wygrała głosami naszych słuchaczy. Dla przypomnienia to pierwszą i jedyna w Polsce wystawą Kahlo i Rivery, wzbogacona o polski wątek w życiu artystów. "Tytułowy kontekst tworzą z jednej strony bardzo bliskie relacje artystów z autorkami o polskim pochodzeniu (Bernice Kolko i Fanny Rabel), z drugiej zaś obecność obrazów Kahlo i Rivery oraz grafik Fanny Rabel na Wystawie Sztuki Meksykańskiej w 1955 roku w Polsce." Wystawa czynna jest jeszcze dziś i jutro. Niestety, wszystkie bilety zostały WYPRZEDANE.

Jan Niebudek przedstawia nowe miejsce na kulturalnej mapie - Biennale Warszawa. Nowa instytucja ma realizować dwuletni program artystyczny, badawczy i aktywistyczny, zakończony międzynarodowym, transdyscyplinarnym wydarzeniem.

Nasze studio odwiedza także TO-EN. TO-EN jest tancerką butoh. W latach 2005-2009 uczyła się w Szwecji u choreografki i artystki butoh SU-EN, dyrektora artystycznego SU-EN Butoh Company (www.suenbutohcompany.net).Działalność TO-EN obejmuje m.in. spektakle, multidyscyplinarne projekty, akcje site-specific, improwizacje, warsztaty, wykłady. A teraz ma dla nas zaproszenie specjalne - wystawę fotografii pokazujących tancerkę w obiektywach Pawła Maciaka, Małgorzaty Taraszkiewicz, Martina Gustavssona, Macieja Grochali, Dawida Linkowskiego, Natalii Osuch i Andrzeja Grzelaka. Prace można oglądać w Muzeum Azji i Pacyfiku w Warszawie.

W telefonicznym skrócie mkniemy przez Gdańsk, Legnicę i Ustkę.

na FB 24/7

***   

Tytuł audycji: Radiowy dom kultury
Autorzy: Agnieszka Szydłowska, Agnieszka Obszańska, Jan Niebudek
Data emisji: 20.01.2018
Godziny emisji: 13.09, 14.08


Polecane