"Wspólne zdjęcie" grupy U Studni

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
"Wspólne zdjęcie" grupy U Studni
Fragment okładki płyty grupy U Studni pt. "Wspólne zdjęcie"Foto: mat. promocyjne

"Wspólne zdjęcie" - trzecia już w pięcioletniej historii zespołu U Studni płyta, której twórcy i wykonawcy chwytają życie na gorącym uczynku.

Wrażliwcy i poszukiwacze pozytywnych przesłań znajdą tu cenne utwory, bazujące na poetyckim świecie, wykreowanym głównie przez Adama Ziemianina. Jak na fotografii - zapisane w piosenkach światło i cień, nie są jednak popularną "słodką fotką", zachęcają natomiast słuchacza do refleksji nad własnymi wyborami, marzeniami i przeżyciami.

Niebanalne kompozycje, rozpoznawalne od lat akustyczne brzmienie, dobra energia, takie jak na poprzednich CD tego niezwykłego zespołu ("U Studni" 2012, "Wąwóz naszych czasów" 2014 - wydanych przez Wytwórnię Muzyczną Dalmafon), a także dbałość o słowo, jego piękno i jasność przekazu, stanowią wielką zaletę.

Zespół koncertuje od 2012 roku w całej Polsce, występował także w Irlandii i na Ukrainie. Zdobywa coraz to nowych fanów i uznanie. Wszyscy muzycy U Studni wywodzą się ze Starego Dobrego Małżeństwa, które przez wiele lat współtworzyli:

Dariusz Czarny - gitara, śpiew
Wojciech Czemplik - skrzypce, altówka
Ola Kiełb - Śpiew
Andrzej Stagraczyński - gitara basowa
Ryszard Żarowski - gitara, śpiew

Nad brzmieniem koncertowym U Studni czuwa akustyk Wojciech "Łoś" Gołosz. Na CD "Wspólne zdjęcie" wystąpił gościnnie Janusz YANINA Iwański w piosence "Blues o powrotach".

Polecane