PiS chce zmian, opozycja protestuje. Jakie są szanse na rozwiązanie konfliktu?

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
PiS chce zmian, opozycja protestuje. Jakie są szanse na rozwiązanie konfliktu?
Posłowie opozycji blokowali mównicę oraz fotel marszałka podczas posiedzenia SejmuFoto: PAP/Marcin Obara

- Nie wiem, co PiS chce ugrać na tak gwałtownie przeprowadzanych reformach - mówił w Trójce Łukasz Pawłowski ("Kultura Liberalna"). - Ciężko stwierdzić, na ile opozycji starczy determinacji - zaznaczył natomiast Jakub Jałowiczor ("Gość Niedzielny").

Posłuchaj

Łukasz Pawłowski i Jakub Jałowiczor o sporze w Sejmie (Komentatorzy Trójki)
+
Dodaj do playlisty
+

"Próba zamachu stanu", "pucz", "druga nocna zmiana" - tak o wydarzeniach z weekendu mówi część polityków PiS i strona rządowa. Opozycja ripostuje, twierdzi, że walczy z dyktatorem Jarosławem Kaczyńskim i nadal protestuje w Sejmie.

Łukasz Pawłowski uważa, że PiS nie powinien za wszelką cenę przepychać wszystkich reform i w związku z tym nie dziwią go protesty opozycji. Jak mówił, są pojedyncze wydarzenia kompromitujące część protestujących, ale nie powinniśmy tracić ogólnego obrazu tego, co się dzieje w Polsce.

- Ograniczenie wolności mediów, atak na organizacje pozarządowe, spór o TK. To układa się w obraz wyłączania pewnych bezpieczników, które służą kontroli władzy - dodał.

Więcej ważnych informacji i komentarzy znaleźć można na stronach audycji "Salon polityczny Trójki", "Komentatorzy", "Puls Trójki" i "Śniadanie w Trójce".

Z kolei Jakub Jałowiczor podkreślił, że niektóre sytuacje pokazują nieszczerość w zachowaniu opozycji. Zdaniem gościa Trójki, prezydent obecnie wcieli się w rolę mediatora, ale nie widzi specjalnie szans na szybkie zakończenie tego konfliktu.

- To co opozycja może osiągnąć, to poważny paraliż prac rządu i Sejmu, a wtedy mogą być naprawdę problemy - stwierdził dziennikarz.

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji.

***

Tytuł audycji: Komentatorzy

Prowadził: Marcin Pośpiech

Gość: Łukasz Pawłowski ("Kultura Liberalna") i Jakub Jałowiczor ("Gość Niedzielny")

Data emisji: 19.12.2016

Godzina emisji: 8.37

mr/fbi

Polecane