"Zadziwiające, że PiS idzie w zaparte w sprawie Piotrowicza"

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
"Zadziwiające, że PiS idzie w zaparte w sprawie Piotrowicza"
Czy członkostwo w PZPR powinno wykluczać z życia publicznego?Foto: Wikimedia Commons/domena publiczna

- Nie bronię żadnego człowieka, który kiedykolwiek zapisał się do PZPR, ludzie mieli na różnych etapach życia prawo do nawrócenia się - podkreśla Tomasz Sakiewicz. - Stanisław Piotrowicz jest parodią wszystkiego, do czego próbuje nas przekonać PiS - ocenia Wiesław Dębski.

Posłuchaj

Czy Stanisław Piotrowicz powinien złożyć mandat poselski? (Trójka/Komentatorzy)
+
Dodaj do playlisty
+

Opozycja apeluje do posła Stanisława Piotrowicza, byłego członka PZPR oraz prokuratora z czasów stanu wojennego, do złożenia mandatu poselskiego. Poseł PiS twierdzi, że trwa nagonka na niego, ponieważ jest twarzą reformy Trybunału Konstytucyjnego.

- Najbardziej zadziwiające jest to, że taka partia jak PiS - mająca na sztandarach uczciwość i walcząca z każdym, kto miał jakikolwiek związki z PRL, odbierająca emerytury esbekom - w tej sprawie idzie w zaparte. Dla sporej części elektoratu facet, który w stanie wojennym podpisał się pod aktem oskarżenia wobec opozycjonisty, teraz krzyczący z trybuny sejmowej "precz z komuną", jest parodią wszystkiego, do czego próbuje nas przekonać Prawo i Sprawiedliwość - komentuje Wiesław Dębski.

Więcej ważnych informacji i komentarzy znaleźć można na stronach audycji "Salon polityczny Trójki", "Komentatorzy", "Puls Trójki" i "Śniadanie w Trójce".

- Cieszę się, gdy widzę, jak Wiesław Dębski zostaje antykomunistą. Zapraszamy do Klubu "Gazety Polskiej" - ripostuje Tomasz Sakiewicz, nawiązując do faktu, że Wiesław Dębski w latach 1976-90 należał do PZPR. - Jeżeli ktoś dzisiaj wychwala zbrodnie komunizmu, to znaczy, że się nie zmienił i ta postawa jest naganna. Niestety we wszystkich klubach parlamentarnych są byli członkowie PZPR oraz pracownicy wymiaru sprawiedliwości PRL. Każdą z tych spraw oczywiście trzeba zbadać - ocenia. - Nie bronię żadnego człowieka, który kiedykolwiek zapisał się do PZPR, tylko mówię, że ci ludzie mieli na różnych etapach życia prawo do nawrócenia się. Jeżeli ktoś dzisiaj kłamie, to musi być z tego rozliczony - dodaje publicysta. 

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji, w której mówiono również o marszu KOD zaplanowanym na 13 grudnia. 

***

Tytuł audycji: Komentatorzy
Prowadzi: Marcin Pośpiech
Goście: Tomasz Sakiewicz ("Gazeta Polska"), Wiesław Dębski ("Wirtualna Polska")
Data emisji: 8.12.2016
Godzina emisji: 8.37

dcz/mk

Polecane